Під обгорткою "відкритих списків" – миттєвий рейтинг одиниць в обмін на майбутнє мільйонів, – думка
Учорашній ефір шоу "Право на владу", присвячений "героїчному" вчинку парламентарів, які "випадково" підтримали проект Виборчого кодексу, вчергове показав – народ країни по вуха занурили у пост-правду.
Підтримка телеглядачами ідеї зміни виборчої системи на рівні 87 відсотків – явище об'єктивне і красномовне. Але об'єктивність закінчується на спробі нардепа Леоніда Ємця, який розписував міфічні переваги "свого" законопроекту, приватизувати цю підтримку за допомогою маніпуляцій, спрямованих на примітивізацію сприйняття людьми ключового для держави і дуже широкого явища. Яким є питання удосконалення виборчої системи.
Звузивши величезну комплексну проблему лише до фрагменту запровадження виборів за відкритими партійними списками, зробивши її таким чином "зрозумілою" загалу, депутат починає "стригти" електоральні купони і йому фіолетово, що насправді своїм "реформаторством" він відкидає принципи виборчого процесу на десятиріччя назад. Видаючи навіть не ним підготовлений абсолютно застарілий, недороблений і недосконалий законопроект за панацею.
Читайте також: "Батьківщина" / "Самопоміч" — дві стратегії опозиції
Примітивізація – інструмент, звичайно, дієвий. Коли мова іде про власний рейтинг. А що буде потім – нікого не цікавить.
А усіх, хто намагається вказати на абсурдність і шкідливість цієї піар-акції, в якій на кону насправді стоїть питання консервації старих виборчих підходів і принципів, "борець" починає шити у ретрогради, які не хочуть "відкритих списків". Примітивно.
Тому – розставляємо крапки над "І".
Я за реформу виборчої і політичної системи? Так!
Я за Виборчий кодекс? Так!
Читайте також: Чому партії можуть порахувати майже всі голоси одразу, а ЦВК – ні?
Але я проти того, щоб текст проекту Кодексу, написаний 10 років тому на старих виборчих технологіях територіальної організації виборів і адміністрування виборчого процесу, на печерних технологіях дії Реєстру виборців, на старих правилах ведення передвиборчої агітації, за відсутності новітніх технологій голосування і встановлення результатів виборів, продавати виборцям у якості виборчої реформи України! Категорично проти!
Бо під красивою обгорткою цукерки із написом "відкриті списки" – старий, прогорклий, дуже шкідливий і навіть небезпечний продукт!
Більш того – завдяки такому невігластву для влади залишаються дуже великі шанси зберегти чинний виборчий парламентський закон на змішаній виборчій системі. І це є правда!
Немає нічого гіршого, ніж не–фаховість, популізм, політичне шахрайство і відверта політична брехня!
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки