MENU

Українська розробка рятує життя на передовій. ФОТО

2532 0

Однією із відповідей на гібридний характер бойових дій проти України з боку російсько-окупаційних військ можна вважати розробку, створення й експлуатацію у Збройних силах України рухомого хірургічного кабінету на базі автомобілів "КрАЗ". Про це повідомляє мобільна прес-група оперативно-тактичного угруповання "Донецьк"

Читайте також: На Приморському напрямку за жовтень розміновано 62,3 га території. ФОТО

Кабінет призначений для проведення як нескладних хірургічних втручань, так і для найскладніших, які потребують спеціальних умов невідкладних заходів першої лікарської допомоги у польових умовах.

– Хірургічний рухомий комплекс на базі автомобіля "КрАЗ" – це українська розробка для надання кваліфікованої допомоги для наших воїнів, які отримали поранення під час ведення бойових дій у районі АТО, – розповів Олександр, координатор відділення підсилення медичних підрозділів військового мобільного госпіталю. – Це дуже зручна, комфортна машина, укомплектована якісним і необхідним обладнанням: безтіньовими лампами, функціональними хірургічним столом та підвісною стельовою консоллю, яка забезпечує економію місця та зручність роботи, анестезіологічним обладнанням, апаратами кардіомоніторингу, штучної вентиляції легень, подачі кисню та переливання крові.

Читайте також: Геращенко: ОБСЄ послуговується на Донбасі тактикою "заплющених очей"

Олександр згадує, що доводилося працювати винятково на потужностях автомобільного генератора після того, коли лікарня залишилася без світла через обстріли російських окупантів і колаборантів. Цей випадок на справі продемонстрував реальні можливості комплексу працювати в автономному режимі. Комплекс забезпечений джерелами води й електричного живлення, тож може самостійно працювати в польових умовах добу.

– Тут можна зробити обробку ран, провести заходи зі стабілізації пацієнта, лапароцентез, торакоцентез. У холодну пору року підтримується температурний режим для того, щоб розчини не охолоджувались. Хірургічні інструменти в нас зберігаються запакованими у стерильних пакетах, готовими до використання, – додав Олександр.


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  

Новости