MENU

Клімкін розповів про плани щодо сьогоднішнього візиту до Люксембургу

3106 0

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін і міністр іноземних справ Люксембургу Жан Асельборн у Широкині

Сьогодні, 16 листопада, відвідую Люксембург – країну, яка відіграла й відіграє визначну роль у формуванні єдиної Європи, пише у своєму блозі на "Новому часі" міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Саме тут з’явився на світ один із засновників ЄС і Ради Європи Роберт Шуман, тут у містечку Шенген у 1985 році було укладено угоду, завдяки якій зникли кордони між багатьма європейськими державами. Тепер, коли Шенгенський простір для українців відкритий, усі ми добре розуміємо, що це означає.

Читайте також: Діаспора в Люксембурзі та Німеччині активно допомагає Україні. ФОТО

То ж не дивно, що під час переговорів із моїм добрим другом і колегою Жаном Асельборном та іншими люксембурзькими співрозмовниками основну увагу приділятимемо темі майбутнього Європи, в якому належне місце займатиме Україна. Адже без України будь-який європейський проект є незавершений.

І безперечно говоритимемо про російську агресію. Пригадую, як у березні цього року разом із Жаном побували в Широкині в зоні АТО. Знаю, наскільки вразила його побачена картина: зруйновані російською артилерією будинки мирних українських жителів. Власне тоді Жан і визнав, що йдеться не про конфлікт, а про справжню війну.

Вдячний йому й за відвідання військового шпиталю у Дніпрі та за його щире спілкування з нашими пораненими бійцями й самовідданими лікарями. Там мій колега ще раз пересвідчився, яку високу ціну платить Україна, захищаючи свій суверенний європейський вибір, європейські цивілізаційні цінності й підвалини міжнародного права.

Читайте також: Голова МЗС Люксембургу шокований руйнуваннями на Донбасі. ФОТО

Переконаний, що в Жана Ассельборна є чітке бачення того, що насправді відбувається на Донбасі. Під час переговорів маю намір іще раз закликати Європу й усю міжнародну спільноту твердо наполягати на тому, щоб Росія вивела свої війська з України, й збільшити тиск на Москву. Надзвичайно важливою для України є підтримка, яку їй надають наші партнери у міжнародних організаціях, передусім в Організації Об’єднаних Націй. Із вдячністю відзначу, що Люксембург традиційно є співавтором проектів резолюцій ООН щодо Криму.

Що ж до двостороннього аспекту українсько-люксембурзького співробітництва, то тут нас насамперед цікавлять проекти в галузях інвестицій і телекомунікації. Це ті життєво важливі сфери, де Україна може реалізувати свій унікальний потенціал як технічно високорозвинутої країни. Саме з метою просування інтересів України відвідаю світового телекомунікаційного флагмана – компанію Société Européenne des Satellites (SES).

Люксембург – одна з найрозвиненіших країн Старої Європи, і його слово багато важить в ЄС. Розраховую на цікавий і плідний візит.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини