Українському журналісту Шаройку намагалися передати підробку документа МО Білорусі, виготовлену агентами ФСБ, – Тимчук
Документ, який намагалися передати українському журналістові Павлу Шаройку, є підробкою, яка імітує чорновик грифованого документу з обігу МО РБ. Підробка, найбільш ймовірно, виготовлена ФСБ або агентурою ФСБ в КДБ РБ для проведення операції з провокації та арешту українського журналіста зі звинуваченнями у шпигунстві, а в подальшому – дискредитації Білорусі у відносинах з ЄС та Україною і розкручуванні конфлікту між Білоруссю та Україною. Таку думку від імені аналітиків "Інформаційного спротиву" висловив народний депутат України, член Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Facebook:
"Документ, який намагалися передати українському журналісту, є підробкою під справжній грифований документ, які знаходяться в обігу в МО Білорусі. При цьому, його форма та стиль максимально наближені до документів МО РБ.
Для надання більшої "справжності", підробка імітує не фінальний документ з підписами, виконавцями, вихідним номером, печаткою установи, а чорновий варіант, на якому відсутні вказані обов’язкові елементи для документу з грифом таємності.
Найбільш ймовірно, що автор цієї підробки не має доступу до поточних таємних документів МО РБ, однак має спеціалістів, які колись працювали в системі МО і мали доступ до грифованого діловодства.
Це свідчить про те, що цей документ виготовили або в ФСБ РФ, або агентура ФСБ РФ в КДБ РБ з метою організації операції для арешту українського журналіста зі звинуваченнями у шпигунстві, а в подальшому – дискредитації Білорусі у відносинах з ЄС та Україною і розкручуванні конфлікту між Білоруссю та Україною.
Такі операції – традиційний метод роботи російських спецслужб.
Читайте також: Власти Беларуси окончательно избрали свой курс
Щодо змісту документу, то в ньому, фактично, відсутні будь-які закриті дані чи відомості. В основному містяться загальні фрази на кшталт "поглибити, розширити, покращити". В цілому, документ начебто складений за підсумками навчань "Запад-2017", однак, жодним чином не містить посилань на результати навчань. В документі вказується на необхідність "вивчити результати та зробити висновки". Насправді, в будь-якій аналітичній статті, яких десятки і сотні було опубліковано в російській, білоруській, українській та світовій пресі за підсумками навчань "Запад-2017", містилося більше "таємниць", ніж у цій підробці.
"Родзинкою" документу повинні були стати начебто "таємні" дані стосовно розміщення на території Білорусі ракетної бригади ЗС РФ та батальйону РЕБ ЗС РФ – однак, про це пишеться в світовій пресі вже як мінімум півроку.
Також, начебто, "таємні" відомості стосовно підготовки інфраструктури на території Білорусі для розміщення 1 ТА (танкової армії) ЗС РФ – також "секрет Полішинеля", оскільки в рамках Регіонального угруповання військ (сил) ЗС РФ та ЗС РБ з 1999 року відпрацьовуються питання щодо проведення стратегічних операцій на Західному напрямку, в яких 1 ешелоном є ЗС РБ, а 2 ешелоном – частина війська Західного (раніше Московського) військового округу ЗС РФ. Після створення 1 танкової армії, саме це об’єднання є 2 ешелоном Регіонального угруповання військ (сил). І при проведення стратегічної наступальної (контрнаступальної) операції війська 1 ТА будуть використовувати території РБ для розгортання. Навряд чи це питання є таємною інформацією. Більш того, саме на навчаннях "Запад-2017" це питання й було головним, оскільки це було перше навчання Регіонального угруповання військ (сил) після створення 1 ТА.
Читайте також: Белорусы и русские — один народ?
Таким чином, документ, який намагалися передати українському журналісту, є підробкою, яка імітує чорновик грифованого документу з обігу МО РБ. Підробка, найбільш ймовірно, виготовлена ФСБ або агентурою ФСБ в КДБ РБ для проведення операції з провокації та арешту українського журналіста зі звинуваченнями у шпигунстві, а в подальшому – дискредитації Білорусі у відносинах з ЄС та Україною і розкручуванні конфлікту між Білоруссю та Україною. В результаті, Росія досягне своєї головної мети – утримання Білорусі в зоні свого впливу".
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки