MENU

Колотнеча луганських павуків у кремлівській банці

2627 0

Учора, 21 листопада, з бандитського квазіутворення "ЛНР" почали надходити "тривожні" повідомлення. Інтернет ряснів свідченнями очевидців, які повідомляли про озброєних людей, що перекрили вулиці окупованого Луганська. Виявилося, що в ОРЛО стався військовий переворот. Розповідали, що нинішній ватажок тамтешніх загарбників Ігор Плотницький уже втік із Луганська в Росію. Спостерігачі писали, що в місто увійшли колони військової техніки із так званої "ДНР". Основним жартом дня стало: "ДНР", порушуючи міжнародне право, окупувала сусідню "ЛНР". Порошенку, введи війська!".

"Зелені чоловічки", які з'явилися в центрі Луганська, на запитання місцевих жителів відповідали, що в місті відбуваються "планові навчання "МВС". Виявилося, що причиною події став конфлікт між Плотницьким і "міністром внутрішніх справ "ЛНР" Корнетом. Напередодні перший відправив другого у відставку, попередньо виселивши його із займаного особняка. Із чим Корнет був у корені не згоден, у відставку йти відмовився, натомість звинувативши Плотницького та кількох "чиновників" із його оточення у співпраці з українськими спецслужбами. Таким чином стало зрозуміло, що озброєні люди, які зайняли центр Луганська, – це контрольовані Корнетом війська "народної міліції "ЛНР" і "Беркут".

Такий короткий зміст попередніх серій. Переворот, луганська хунта, захоплення влади по-ленінському: боротьба за контроль над телебаченням, мобільним зв'язком та електрикою, віджатий у місцевого феодала будинок, на оборону якого були кинуті всі "міліційні" сили "молодої республіки", взаємні звинувачення у роботі на "хунту київську" й інші новинки, які так потішили українську публіку.

Читайте также: Гра престолів у "ЛНР". Що стало причиною військового перевороту

Поки коментатори сперечалися, де ж усе-таки перебуває Плотницький, приспіла реакція Москви. Видання "РБК" повідомило з посиланням на "інформовані джерела в оточенні Владислава Суркова", що Кремль підтримує сторону "голови МВС, але міняти "владу" в Луганську не має наміру". Ватажки загарбників ОРЛО нагадували уряд Шреденгера. Не зрозуміло було, хто з них зараз керує всім цим паноптикум, хто з "лідерів" живий, а хто – мертвий. І все ж не варто поспішати радіти події в Луганську. Розгляньмо ситуацію ширше.

По-перше, будь-які кадрові питання на окупованій території Донецької та Луганської області вирішуються за допомогою ліфта. Ну, або якихось інших небезпечних для здоров'я предметів. По-друге, не варто забувати, що зовсім недавно саме зі Плотницьким Путін провів "телефонні переговори" про звільнення заручників. Інформація про те, що Кремль підтримує Корнета, але Плотницький "нехай поки поживе", є дуже цікавою. Додайте до цього той факт, що зовсім недавно Плотницький зустрічався в окупованому Луганську із заступником голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александром Гуґом, і картинка зовсім проясниться. По-третє, Кремль зацікавлений у введенні міжнародної миротворчої місії на своїх умовах. Росія наполягає, щоб серед блакитних касок були російські та білоруські військові.

Спроба перевороту й усунення з "поста" людини, яка вже про щось продуктивне домовляється з Гуґом і пообіцяла Путінові відпустити заручників, – чи це не привід для того, щоб Росія направила на Донбас "миротворчий контингент"? Російські танки, до речі, через кордон у районі Краснодонської ділянки Луганської області вже увійшли. Це стало причиною, з якої президент Порошенко скликав термінове засідання військового кабінету РНБО. Крім того, за повідомленнями української розвідки, з російського боку кордону зосереджена велика кількість військової техніки, перефарбованої в білі миротворчі кольори.

Читайте також: Кремль боїться наступу ЗСУ через ситуацію в Луганську – нардеп

Для Москви неважливо, хто саме виконуватиме роль ватажка загарбників – Плотницький чи Корнет. Кремль цікавить контроль. А також, щоб на Заході не сумнівалися, що тільки Путін може вплинути на те, що відбувається на сході України. Тому було б украй наївно думати, що те, що сталося, – це випадкова боротьба луганських кримінальних кланів – такий собі ексцес виконавця. Конфлікт між ватажками бандитської "республіки" радше за все зрежисований у Москві. Метою Росії на сході України є дестабілізація ситуації, зрив домовленостей і нагнітання страху серед місцевого населення. Можна не сумніватися, що ми ще почуємо продовження цієї історії. Але в одному можна бути впевненим уже сьогодні. Росія всіляко чинить опір будь-якій можливості врегулювання ситуації, раз у раз влаштовуючи театральні постановки.

Для нас подія має стати уроком. "Переворот" цілком міг би статися й у разі реінтеграції ОРДЛО в рамках Мінських домовленостей. Іще раз погляньмо на мінські документи і прочитаймо, що архітектурою політичного й адміністративного устрою Донбасу, що "повернеться" в українське поле, є "Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей". Ухвалений колись тимчасово і продовжений Верховною Радою ще на рік, цей закон має бути прийнятий на постійній основі і стати частиною української Конституції відразу після того, як на цих територіях пройдуть вибори в місцеві органи влади. Після цього ОРДЛО матиме свою "народну міліцію", регіональний статус російської мови, своє транскордонне співробітництво з Російською Федерацією, своїх, непідконтрольних центрові суддів і прокурорів, і встановлювати відносини з Києвом буде через двосторонні договори. Якби життям сьогоднішнього Луганська керувала не російська військово-окупаційна адміністрація, а "Закон про особливий порядок місцевого самоврядування", обраний на місцевих виборах не-Плотницький цілком міг би посперечатися з начальником "народної міліції" не-Корнетом, і Київ так само змушений був би спостерігати за тим, що відбувається, не маючи ні сил, ні можливості втрутитися.

Луганський "переворот" показує, що імена ватажків окупованих територій не мають значення, поки за їхніми спинами стоять московські куратори. Без справжньої деокупації мир у Луганськ або Донецьк не прийде. Без приведення життя на території ОРДЛО до загальноукраїнських норм місцеві царьки завжди триматимуться за Москву, а не за Київ. Хоча б для того, щоб Кремль й особисто Путін і далі забезпечували їм бандитську вольницю та можливість грабувати регіон безоглядно на Київ. Для нас головне, щоб люди – місцеве населення – перестали бути заручниками конфліктів бандитських кланів, підтримуваних із Російської Федерації. Зовсім не важливо, які прапори висітимуть над урядовими будівлями, якщо багатостраждальний український Схід і далі рватимуть на шматки російські найманці та путінські дармоїди. Держава – це не тільки прапори. Це закон.

Лариса ВОЛОШИНА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини