MENU

Кому потрібна культурна революція

2647 0

Своєю метафорою про шаровари Руслана певною мірою продовжила заяву Анастасії Приходько щодо ментальних реалій української нації в гібридній війні й тої культурної революції, яку ми не дочекалися з 2014-го.

Всі бачать, що беззаперечно по-польськи виграти боротьбу за культурну перемогу в українізації простору не вдається: ті, від кого це залежить, навчилися або мовчати, або знаходити прогалини, або коректно виправдовуватися й переводити стрілки.

І що взагалі культурна революція нікому глобально не потрібна, попри певні перемоги з квотами та кіно, справжнє розуміння важливості сучасного, модного, прогресивного контенту гуманітарної сфери для становлення нації не настільки домінує на Печерських пагорбах, щоб вона зазнала справжніх реформ або хоча щоб український театр припинив бути "збитковим".

Читайте також: "Не всі почули". Що Руслана мала на увазі під поняттям "зняти шаровари"

Як не гірко визнавати, американці, схоже, віддають гуманітарну площину під вплив РФ (розуміють, що хоч десь Кремлю треба перемагати?), хоча разом з тим і серйозно симпатизують українцеві зі світу шоу-бізнесу, добре знайомому з українською історією і він навряд чи має іллюзії щодо Кремля.

Нації доведеться звикнути, що всесвітній тур "ОЕ" організувала не українська діаспора, а російська, і що свій вплив на інтелектуальну Україну російська культура матиме значний. Недарма так багато культурних подій за участю одних і тих же зірок відбувалося одночасно з перемовинами Курта Уолкера з Сурковим.

В метафорі Руслани є такий само важливий message, як і тоді, коли вона пропагувала біоенергетику і "розумні будинки" – час скидати шаровари як обов’язково-необхідний атрибут ментальності українця якомога швидше, доки ще можна і нас знову не занесла в часи радянської Україні. Українська самоіндентифікація – це не шаровари й вишиванки, це щось набагато більше, чи не так?

Читайте також: Руслана: Мені бракує культурної революції. Давайте знімемо з себе шаровари

Якщо не згадувати успіхи в кіноіндустрії, тотальної перемоги філософії української державності найближчими роками навряд чи слід очікувати. Вона має шанси прорости в свідомості української нації тільки тоді, коли з'явиться президент-гуманітарій і ментально-новий склад зірок. Зараз – маємо звикати жити в суспільстві, де критикують СБУ, традиційно безпорадний Мінкульт, а Мінстець вкрай прикро й однобоко використовує мистецтво в пропаганді. Втім, є надії, що в парламенті принципові патріоти морально не втомляться рухатися вперед, і ще в цій каденції примуть довгоочікуваний Закон про спонсорство і меценатство, який потрібен гуманітаріям всіх сфер діяльності.

І наразі – і це важлива частина загального виступу Руслани в "Свободі слова", – ми за ці роки стали сильнішими.

Українська пісня виграла плацдарм в медіа-просторі завдяки квотам – з'явилося більше пісень і потенційно більше зірок. Дайте їм час на те, щоб змужніти, повноцінно вирости та зрозуміти метафору Руслани про шаровари – і невдовзі широкий слухач (із тих, звісно, що лишився) так само добре знатимете їх імена й пісні.

Патріоти України в той чи інший спосіб виграли трохи часу на блокаду гастрольного простору від – і з'явились, як прецедент, перші 7 концертів в Тіни Кароль, на її пригладі виявилось, що можна реанімувати всі ті гастрольні траси, по яким їздила Наташа Могилевська в 1997 році з альбомом "Ла-Ла-Ла" і заробляла бюджет тогочасного "Динамо" (Київ), 3 концерта Олі Полякової в ПК "Україна", всеукраїнські тури і багато чого іншого, чого раніше в українського шоу-бізнесу не було - і це, зауважте, в країні, що воює..

Читайте також: Відома українська співачка гостро відповіла на заяву Руслани

Які б виверти не вигадували парламентські представниці радіо-лоббі, проштовхуючи свій закон 7029, через +\- місяця 3-4 Верховна Рада має ухвалити в Парламенті довгоочікуваний Закон про Роялті. Закон авторської спільноти підтримують на найвищому рівні представники Єврокомісії, посольства США та міжнародного експертного середовища, а перспектива прийняття цього грабіжницького законопроекту створила загрозу накладення на Україну торгівельних санкцій з боку США, про що прем'єра Гройсмана попередив на зустрічі заступник держсекретаря США Аарон Весса Мітчелл".

Вже з цього року, наприклад, Палац "Україна" виплачуватиме УААСПу чесні 6 % роялті авторам, чиї пісні звучали на головній сцені країни – чого не було всі роки української незалежності. А якими цікавими й видовищними стали хоча б українські відбори на Євробачення?

Єдине, в чому я 100 % певен, метафора Руслана не мала на увазі вчинок Потапа на сцені Кремля. Тим, хто бачить паралелі, нагадаю, що про "шароварницьке сприйняття українця" згадували ще за часів Бориса Шарварка, чию меморіальну дошку на Палаці "України" київські патріоти розбили задовго до ефіру "Свободи Слова".

Олександр ЯГОЛЬНИК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини