MENU

Чим замінити каву: найкращі напої для бадьорості

4138 0

Кави хочеться завжди, а в холодну пору року особливо. Сонця немає, світловий день коротший, енергії мало, і ми всіма можливими способами намагаємося збадьоритися і зігрітися.

Звісно, п'ємо літрами каву. У підсумку маємо підвищений тиск, прискорене серцебиття, перепади настрою і хронічне безсоння. Не кажучи вже про те, що багатьом людям, з огляду на проблеми зі здоров'ям, кава взагалі протипоказана.

В такому випадку потрібні гідні альтернативи, яких, на щастя, чимало.

Читайте також: Что едят на завтрак дети со всего мира. ФОТО

Чому кава бадьорить? Справа в тому, кофеїн блокує в організмі особливу речовину - аденозин, який загалальмовує роботу нервової системи і викликає сонливість.

Ковток кави - і різкий удар по нервах, як по струнах гітари. Час від часу, коли форс-мажор і потрібно терміново підбадьоритися, кава - чудовий варіант.

Але якщо пити її багато і часто, ми постійно перебуваємо у збудженому стані, не розслабляємося, і ефект виникає зворотний - втома, дратівливість, агресія, плаксивість, різкі зміни настрою.

Ба більше - кава ускладнює роботу серця, викликає головний біль, безсоння. А результат безсоння - знову ж таки, відсутність сил, розфокусована увага.

Читайте також: 4 ингредиента, которые стоит добавить в кофе

Щоб підбадьоритися, ми знову п'ємо каву, і виникає замкнуте коло. До того ж організм дуже швидко адаптується, і дози кави для бадьорості потрібні все більші.

Так виникає та сама кавоманія. А паралельно - численні проблеми зі здоров'ям і гормональний дисбаланс. Зокрема, виділяється величезна доза греліну, що провокує переїдання.

Кава також зневоднює організм і вимиває кальцій. Звідси проблеми з опорно-руховим апаратом.

Ковток кави - це різкий удар по нервах, як по струнах гітари

Хоча суперечок довкола користі-шкоди кави досі чимало, це ті факти, які вже доведені в процесі багаторічних досліджень.

Що ж робити? Пити каву, але потрохи: здорова людина може дозволити собі не більше двох чашок неміцної кави на день.

Насправді, для того, щоб безпечно і смачно підбадьоритися, існують набагато ефективніші, при цьому корисні напої, які можна вживати і на додачу до згаданих двох чашок кави, і замість них.

1.Чай

Читайте також: Daily Mail: Четыре блюда для завтрака, которые могут повысить ваше либидо

Більшість кавоманів ставляться до чаю скептично, а даремно. Чай чудово бадьорить, тому що в ньому міститься теїн - аналог кофеїну. Причому теїн набагато крутіший, оскільки час його дії набагато довший і м'якший.

Якщо кава різко б'є по нервах, то бадьорість від чаю напливає поступово, повільною хвилею, і високий рівень енергії зберігається не протягом години, а в кілька разів довше.

Найбільше теїну міститься у чорних сортах чаю (60-85 мг на 200 мл), білих (до 75 мг на 200 мл) і зелених (30-60 мг на 200 мл).

Посилити ефект від чаю і заразом поліпшити метаболізм та зміцнити імунітет можна, додавши до напою спеції і прянощі, а також свіжі імбир і лимон.

Один з чайних чемпіонів - мате. Він не тільки тонізує, але й містить у собі фосфор, що позитивно позначається на роботі мозку, збільшує рівень розумової діяльності, підвищує концентрацію уваги.

Це також прекрасний антивірусний засіб, що в період холодів особливо актуально. Крім того, мате покращує травлення і знижує вміст у крові шкідливого холестерину, підвищує лібідо, виводить з організму токсини, очищає кров від шкідливих речовин.

Читайте також: Сыроедение – это не просто диета, это мировоззрение

Дуже смачний чайний коктейль на основі пуеру. Половину чайної ложки пуеру заварити в чашці окропу, додати корицю, гвоздику, мускатний горіх, столову ложку какао, трішки ваніліну, можна трохи стевії - натурального замінника цукру. Чудовий смак, тонізуючий ефект, прекрасний настрій!

Набагато краще, ніж кава, зігріває в холодну погоду індійський чай масала. До його складу входять стимулюючі спеції, які підсилюють і подовжують зігріваючий ефект.

Класичний рецепт: три чайні ложки чорного чаю заливаєте на кілька хвилин холодною водою, щоб листя трохи набрякло. Подрібнюєте в кавомолці в рівних пропорціях кардамон, імбир, корицю, гвоздику, чорний перець, насіння фенхеля. Вливаєте в каструлю трохи молока, набряклий чай, спеції.

Після закипання варити на повільному вогні п'ять хвилин. Коли суміш стане кремовою, зніміть її з вогню, залиште трохи настоятися і процідіть в чашки.

Варто спробувати «глінтвейн» з каркаде, що бадьорить і зігріває. Змішати 300 мл міцно завареного каркаде з 200 мл яблучного фрешу і соком половини лимона. Додати корицю, гвоздику, тертий імбир.

Добре все разом підігріти і дати настоятися 10-12 хвилин. Окрім того, що такий напій підвищує тонус, він ще й зміцнює імунітет.

2. Імбирно-лимонні коктейлі

Читайте також: Сезон ОРВИ: про лук, чеснок и блокираторы вирусов

Тим, у кого немає проблем зі шлунково-кишковим трактом, рекомендую робити вранці замість кави имбирно-лимонні коктейлі.

Шматочок кореня імбиру розміром зі сливу збиваєте в блендері з невеликою кількістю води в кашку, додаєте сік свіжовичавленого лимона, склянку теплої води. Той, хто хоча б раз куштував такий коктейль, знає, що ефект бадьорості після нього істотно перевершує ефект бадьорості від кави. Плюс, підвищується настрій і зміцнюється імунітет.

3. Зелені коктейлі

Прекрасно тонізують зелені коктейлі. Закидаєте в блендер багато різної зелені, додаєте зелене яблуко (але можна і будь-який інший фрукт, просто для смаку), воду і готуєте зелений смузі (пюре).

Властивості його унікальні: хлорофіл із зелені, зелених овочів і фруктів перешкоджає старінню, м'яко очищує кишечник і запускає регенерацію тканин.

Антиоксиданти і вітаміни зміцнюють імунітет, виводять важкі метали з організму і збільшують рівень рН у крові, що є прекрасною профілактикою багатьох захворювань. Тонізуючий ефект в цьому випадку досягається за рахунок великого вмісту в зелені вітамінів, макро- і мікроелементів.

Читайте також: Что едят красивые люди

Чудові природні енергетики: цитрусові, гранат, журавлина, обліпиха, стебло селери. Напої з них містять, серед всіх інших корисних речовин, багато вітаміну С, який не тільки забезпечує заряд бадьорості, але й покращує кровообіг і зміцнює імунітет.

Рекомендується зі згаданих інгредієнтів робити не фреші, а смузі, щоб збереглася корисна клітковина і не підвищився рівень цукру в крові. Всі цитрусові чудово між собою поєднуються, тому цілком можна робити збадьорюючі вітамінні бомби з лимона, грейпфрута, апельсина, мандарина.

4. Цикорій

Суперзамінник кави, який подобається практично всім, - цикорій. Вітаміни групи B (В1, В2, В3), що входять до його складу, позитивно впливають на нервову систему, і при цьому покращують настрій, додають сил, заряджають енергією і бадьорістю.

І, що найважливіше, цикорій не б'є, як кава, по нервовій системі і серцю. В цикорію так багато корисних властивостей, що цей напій гідний окремої статті. Наприклад, від цикорію можна схуднути, оскільки інулін, що в ньому міститься, знижує рівень цукру в крові.

Якщо з'їсти цукерку і випити цикорій, цукор не підніметься і вам не буде потрібно ум'яти цілу коробку шоколаду. Крім того, рибофлавін з цикорію розщеплює жири, тритерпени, які прискорюють метаболізм, а пектин допомагає зменшити відчуття голоду, продовжує відчуття ситості після їжі.

Читайте також: Набор нехитрых подсказок, которые пригодятся на каждой кухне

Цикорій також зміцнює імунітет і корисний для серцево-судинної системи.

У ньому є калій і магній, необхідні для здоров'я серця. Також цикорій розширює судини, допомагає знизити рівень «поганого» холестерину в крові. Він рекомендується при гіпертонії, тахікардії, ішемічній хворобі серця, атеросклерозі та інших захворюваннях.

Насолоджуйтесь корисними смачними напоями, будьте здоровими, бадьорими і веселими!

Тетяна ГОДАРД


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини