MENU

Забудьте про каву, або Як правильно харчуватися під час перельоту

1151 0

Як правильно харчуватися під час перельоту

Зміна тиску на борту призводить до гіршого засвоєння їжі. Як наслідок можуть виникати метеоризм, "твердий живіт", важкість. Хоч як би неспокусливо звучала моя порада, але вона виважена: чим менше їсте під час польоту, тим краще почуваєтеся, пише Мирослава Ульяніна для НВ Style.

Бажання перекусити в літаку (як і "синдром потяга") виникає виключно від ліні, бо нема чим зайнятися – а не від того, що ви витратили калорії, які треба поповнити. Метаболізм навпаки сповільнюється, тому не навантажуйте себе їжею.

Якщо переліт тривалий і поїсти таки хочеться, обирайте їжу свіжу, легку та рослинну. З ензимами та ферментами, вона буде комфортна для травлення.

Менше складних вуглеводів та білків, які довго засвоюються і через сповільнений обмін речовин якраз спричиняють важкість та здуття.

Обережно з сіллю: вона затримує воду, а отже, "привіт, набряки".

Читайте також: Багата клітковиною та не містить крохмаль – дієтологиня про корисні властивості хурми

Зазвичай я беру з собою трохи сирих кеш’ю – вони легші для травлення, ніж інші горіхи. Про всяк випадок ще авокадо і щось із ягід. Якщо є fruit/raw харчування на борту, то ці перекуси так і не з'їденими прилітають до місце призначення. Але те, що вони є, забезпечує мій спокій.

Що пити? Головне завдання – випити за час польоту (аеропорт/рейс/пересадки) більше, ніж випили би на землі. Сухе повітря на борту впливає на швидкість та інтенсивність процесів дегідратації: зневоднення відбувається інтенсивніше, і тому потрібно більше рідини.

Але тут є нюанс. Не уся рідина підходить. Коли я кажу про рідину, маю на увазі воду: чиста – будь-якої температури, хоча оптимально тепла і до гарячої; підкислена лимоном/лаймом; з імбирем/куркумою. Також може бути легкий трав’яний чай.

Зараз я літаю зі своєю 0,5 чашкою-to-go, в яку уже в терміналі, перед посадкою на літак, в будь-якому ресторані замовляю 50 мл лимонного фрешу та 400 мл гарячої води. Часто маю з собою сухі імбир та куркуму в порошку, які додаю до цього напою. А вже на борту, скільки б не тривав переліт – гаряча вода з лимоном.

Всі напої на зразок кави, чорного або зеленого чаю, алкоголю, соків затримують воду і призводять до набряків – обличчя, ніг, рук. Не знаю жодної людини, кому би такі наслідки приносили задоволення, тому краще випийте каву чи келих вина уже після перельоту, по приземленню – або під час довгої пересадки.

Читайте також: К мясу и сложным углеводам: в какие блюда необходимо добавлять уксус и в чем его польза

Тим паче, на борту, через той же тиск та сервірування не в склі, а в пластику, смак їжі та напоїв сприймається по-іншому, і якість навіть хорошого вина оцінити про всьому бажанні нереально.

Як одягатися? Якщо це короткий рейс Європою, то я можу одягтися стильно та елегантно: це можуть бути і зручні малесенькі підбори, і спідниця з м’яким піджаком чи пальто. Головне, щоб вони були не з синтетичних, а з натуральних тканин.

Якщо це довгий переліт, то travel look кардинально змінюється. Кросівки, які не тиснуть на стопу. М’які легінси або брюки (в жодному разі не джинси). Майка/футболка і м’який кардиган – щоб тепло і комфортно. Додаткові шкарпетки – щоб роззутися і увесь час на борту бути без взуття. Подушка під шию та маска на очі – хоч на довгих перельотах їх пропонують, але я маю свої, які колись підібрала по кольору, якості та зручності, і тепер їм не зраджую.

Як піклуватися про шкіру? Для шкіри: дезинфектор для рук, поживний крем для рук, термальна вода для обличчя, бальзам для губ, "штучна сльоза" для очей (щоб слизова не пересихала і не було червоних очей та відчуття печіння). Зубна паста, щітка, очисні серветки для обличчя, іноді – патчі під очі. І десь на дні косметички – пластина таблеток від головного болю. Радію, що ними не користуюся, але як донька лікаря щоразу думаю: "А раптом, комусь знадобиться?"

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Мирослава УЛЬЯНІНА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини