MENU

(Не) виконані обіцянки під ялинку, або що можуть зробити народні депутати в останній пленарний тиждень 2017 року?

2670 0

Фото - Богдан Бортаков

Останній пленарний тиждень 2017 дає парламентській більшості останню нагоду в цьому році виконати чимало публічних обіцянок, зокрема стосовно скасування дискримінаційного електронного декларування для громадських активістів та створення можливості для внесення нового законопроекту про антикорупційні суди, що неодноразово обіцяв Презиеднт.

Традиційно прийняття чималої кількості важливих рішень залишається "під ялинку", а значить, шанси на їх прийняття пропорційно зменшуються.

Тому нагадаємо вимоги громадськості щодо порядку денного реформ, підготовлені РПР.

Читайте також: На перевибори Путіна відповімо перевиборами Верховної Ради!

1. Скасування електронного декларування для громадських активістів, депутатський законопроект N6271 (ініціатори: Юлія Тимошенко, Сергій Соболєв, Іван Крулько, Леонід Ємець, Світлана Заліщук, Олена Сотник, Ігор Луценко, Віктор Чумак, Наталія Новак), або президентський N6674, за умови усунення дискримінаційних положень.

2. Відкликання Проект закону N6011 "Про антикорупційні суди" з метою надати можливість Президенту України внести власний законопроект про антикорупційні суди. Нагадаємо, що створення антикорупційного суду в Україні передбачено Законом "Про судоустрій і статус суддів".

Крім того, на порядку денному останнього пленарного тижня грудня є такі законопроекти, рекомендовані експертами РПР.

У сфері енергетики:

– В першому читанні – Проект Закону N6229 "Про забезпечення прозорості у видобувних галузях" (ініціатори: група депутатів на чолі з Ольгою Бєльковою), з метою надання громадськості доступу до повної та об'єктивної інформації щодо платежів суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, на користь отримувачів платежів, створення передумов для суспільно відповідального використання такими суб'єктами корисних копалин загальнодержавного значення.

У сфері національної безпеки і оборони:

– В першому читанні – урядовий Проект Закону N5027 "Про внесення зміни до статті 12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", який передбачає надання компенсації за піднайом (найом) житлового приміщення для військовослужбовців рядового, сержантського та старшинського складу військової служби за контрактом.

Читайте також: "Любі друзі" - це не професія, це покликання - Томенко

 В першому читанні – Проект Закону N5640 щодо вдосконалення питань проходження військової служби з метою забезпечення повноцінного функціонування ЗСУ (ініціатори: Іван Вінник і Тетяна Чорновіл), який передбачає звільнення з військової служби та виключення з списків особового складу ЗСУ військовослужбовців у зв'язку із їх відсутністю за місцем служби без поважних причин більше, ніж два місяці, що сприятиме швидкому заміщенню військових посад та доукомплектуванню ЗСУ.

 В першому читанні – Проект Закону N6052 щодо удосконалення окремих питань проходження громадянами військової служби (ініціатори: Іван Вінник, Альона Шкрум, Ігор Гузь, Дмитро Тимчук, Олексій Рябчин), який передбачає можливості залишатися на військовій службі військовослужбовцям, які отримали травми, поранення чи інші ушкодження здоров'я під час участі в бойових діях; дозвіл на вступ до військових ВУЗів до 30 років; врегулювує спірні питанння грошового забезпечення військовослужбовців та проведення мобілізації.

У сфері правил дорожнього руху:

 В другому читанні – Проект Закону N5364 щодо реформування сфери паркування транспортних засобів (ініціатори: Антон Геращенко, Ярослав Дубневич, Ігор Діденко, Володимир Ар'єв, Дмитро Білоцерковець, Наталія Новак, Геннадій Кривошея, Сергій Алєксєєв, Ігор Васюник, Сергій Кіраль), який впроваджує в Україні цивілізовану систему паркування, що базується на кращих європейських практиках та збалансовує інтереси місцевої громади та автомобілістів. Цей законопроект підтримують Асоціація міст України, міські голови Києва, Дніпра, Одеси, Харкова, Львова, Кропивницького, Рівного, Чернівців та ряду інших обласних центрів.

У сфері пенсійної реформи:

 В першому читанні – Проект Закону N6534 щодо забезпечення внесення пенсійних фондів до Реєстру неприбуткових установ та організацій (ініціатори: Анатолій Євлахов, Павло Різаненко Максим Поляков), який має на меті надання права недержавним пенсійним фондам, які мають статус неприбуткових організацій, бути включеними в Реєстр неприбуткових установ та організацій без внесення змін до їх статутів.

У сфері економічного розвитку:

 В другому читанні – Проект Закону N2845 "Про безпечність та гігієну кормів" (ініціатори: Олександр Бакуменко, Олег Кулініч, Артем Вітко, Сергій Лабазюк, Вадим Івченко, Валерій Лунченко, Микола Кучер, Петро Юрчишин, Владислав Голуб, Ірина Геращенко). Метою прийняття даного законопроекту є стимулювання виробництва безпечних та якісних кормів і тваринницької продукції; збереження і підвищення продуктивності тварин; отримання якісної та безпечної продукції тваринництва; забезпечення виробництва якісних та безпечних для здоров'я тварин кормів; захист кормів, кормових добавок і преміксів від фальсифікації.

Окрім підтримки реформ, знову доводиться опонувати контр-реформам.

Експерти РПР закликають депутатів не підтримувати Проект закону N4835-д "Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання використання побутових відходів як альтернативного джерела енергії" (ініціатори: група депутатів на чолі з Олександром Домбровським), який пропонує встановити економічний стимул у вигляді "зеленого тарифу" для спалювання відходів, що не відповідає директивам ЄС у цій сфері.

Також громадськість закликає не підтримувати доопрацьований законопроект N6593 (н.д. Яків Безбах), який нівелює участь громадськості в процесі відбору та оцінювання суддів.

Михайло ЖЕРНАКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини