MENU

74 заручники загарбників повертаються додому. На Донбасі відбувся обмін полонених

2578 1

Сьогодні, 27 грудня, на Донбасі відбувся обмін полонених, проведення процедури було заплановане на контрольному пункті пропуску "Майорське" на лінії розмежування в районі Горлівки в Донецькій області. Попередньо анонсовали проведення обміну за формулою "306 на 74". Утім, загарбникам передали на 69 людей менше, 29 із яких відмовилися від обміну.

З української сторони в організації та супроводі обміну полонених брали участь представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко, уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, а також експерти Мінської гуманітарноі групи, представники СБУ і Міноборони.

"Громадське" слідкувало за перебігом подій під час обміну полонених у режимі онлайн-трансляції.

Список на обмін погоджено, повідомляє журналістка видання. "Ми бачимо сім автобусів, у них перебувають люди, яких передає Україна... Дуже напружена ситуація, усі дуже переживають, щоб обмін відбувся", – розповіла кореспондентка. 

 

Списки узгоджені повністю, повідомила Ірина Геращенко. Щойно на нейтральній території обидві сторони погодили список заручників. Зараз автобуси виїждають на "нуль". Спочатку звільнять та віддадуть заручників загарбників ОРЛО, а потім обмін відбудеться з окупантами ОРДО.

 

Обмін триває. 43 людини, які мали бути серед 306 утримуваних з української сторони, відбули покарання і були звільнені з-під варти, тому не приїхали на обмін. Про це Громадському повідомила Уповноважена Ради в прав людини Валерія Лутковська. Також є частина людей, які приїхали на обмін, але відмовляються повертатися на підконтрольні бойовикам території Луганської і Донецької областей. Їх близько 10-15 осіб. Лутковська зазначила, що кожного з них будуть запитувати у присутності представників Червоного Хреста, чи хоче він повертатися на непідконтрольні Україні території.

На підконтрольну Україні територію повернулися три автобуси з 16 українцями, які перебували в полоні окупантів ОРЛО. В одному з автобусів російські, сепаратистські ЗМІ, ще в одному – загарбники.

Читайте також: У Мінську домовилися про перемир'я на Донбасі та звільнення заручників до свят

Серед звільнених з полону російських окупантів і колаборантів ОРЛО заручників – Владислав Овчаренко, Валентин Богдан, Артем Ахмеров та Едуард Неделяєв. 

Нагадаємо, ультраса луганської "Зорі" Владислава Овчаренка "засудили" до 17 років тюрми, його друг Артем Ахмеров отримав 13 років "колонії суворого режиму". Обох хлопців "суд республіки" визнав винними в "шпигунстві на користь України". 

Блогер Едуард Неделяєв зник у листопаді 2016-го. Він не приховував своєї проукраїнської позиції та іронічно писав про життя в ОРЛО.

22-річний контрактник Валентин Богдан потрапив у полон до бойовиків взимку 2016 року.

Україна передає в окупований Луганськ 99 людей. Далі, за процедурою, відбудеться верифікація списків із російськими окупантами й колаборантами ОРДО.

Президент Петро Порошенко телефоном привітав перших звільнених заручників, повідомив його прес-секретар Святослав Цеголко.

Він поговорив із Владиславом Овчаренко, який разом з іншими 15-ма цивільними та військовими повернувся з полону з окуповпного Луганська.

Україна передала російським окупантам і колаборантам 75 осіб із 99-ти, які були у списку на обмін. Це пояснюється тим, що частина людей відбули покарання та звільнилися, а дехто просто відмовився повертатися на окуповану територію. Це визнають самі загарбники.

Звільнені 2016 року з полону окупантів ОРЛО журналістка Марія Варфоломєєва та Володимир Жемчугов вирушили літаком на зустріч із першим звільненим заручникам.

Читайте також: Повернутися з полону. Як має допомогати держава

Другий етап обміну відбудеться на окупованій загарбниками території ОРДО, безпосередньо біля Горлівки, повідомляє кореспондентка "Громадського". 58 українців повертають із полону російських окупантів і колаборантів. Україна ж замість анонсованих 207-ми віддає 165 утримуваних. Інші, за словами представників української сторони, заявили про небажання повертатися на окуповані території.

Серед звільнених українців – Ігор Козловський, Володимир Фомічов та Олексій Кириченко. Олександра Корінькова, Сергія Глондаря серед звільнених немає. 

63-річний український релігієзнавець Ігор Козловський перебував у полоні загарбників із січня 2016-го року. Його звинуватили у "шпигунстві" та "засудили" до майже трьох років ув'язнення. 

23-річний Володимира Фомічева, співробітника київської організації "Центр UA", російські окупанти й колаборанти ОРДО вяли в полон у Макіївці 4 січня цього року. Він просидів у "підвалах" і тюрмах так званого "МГБ" понад сім місяців. Його звинуватили у тому, що він нібито провіз із Києва в Макіївку дві гранати й "засудили" до двох років позбавлення волі.

Боєць із Савур-Могили Олексій Кириченко потрапив у полон загарбників ще в серпні 2014-го.

Журналіст Костянтин Реуцький оприлюднив фото перших звільнених заручників. 

 

Другий етап обміну з російськими окупантами й колаборантами відбувся. Загалом 74 українці повертаються додому!

Громадський активіст Володимир Фомічов одразу після обміну вигукнув "Макіївка – це Україна". Також звільнені вигукували "Слава Україні!". Зазначимо, що звільнені з полону загарбників ОРДО поки на окупованій території. 

Близько 40 людей вже збираються їхати до аеропорту Бориспіль зустрічати звільнених українців. Зі станції метро "Бориспільська" організатори акції "Зустрінь своїх" відправляють автобуси. 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини