MENU

НКРЕКП планує підвищити ціну електроенергії на 16,2% – експерт

3103 0

НКРЕКП планує підвищити ціну електроенергії на 16,2%. Про це говорить опублікований сьогодні проект рішення.

На днях на круглому столі ЕВА представник Арселор Мітал Кривий Ріг звертався до Д.Вовка з пропозицією не здійснювати такого підвищення, бо у нас для бізнесу електроенергія і так неадекватно дорога. Тим більше враховуючи, що понад 50% е/е - від Енергоатому, який віддає її по найнижчому у світі тарифу 0,47 грн. Але реакція голови регулятора зворотня - підняти ще більше, аніж це було анонсовано раніше, аж на 16,2%. Це буде розбито на 2 етапи: +9,5% з 1 січня та ще +6,1% з 1 квітня. Таке ставлення до споживачів.

Читайте також: Малий та середній бізнес отримає тарифи на електроенергію вищі, аніж у Європі

Ціна вугілля у тарифи теплової генерації пропонується, щоб зараховувалася вже по 2854 грн. Це у 2,6 рази більше, аніж було 2 роки тому. Тоді той же голова НКРЕКП Д.Вовк говорив, що ціна вугілля 1100 грн достатня і збільшення цієї ціни - це просто надприбутки ДТЕКу Ахметова для погашення своїх валютних боргів без будь-якої користі для енергетики та споживачів. Феноменальний розворот позиції на користь компанії ДТЕК Р. Ахметова.

Ще одне дивне рішення - Укргідроенерго. Компанія виконує свою інвест програму лише на 50%, а тарифи їй все піднімають - за 2 роки тариф виріс майже на 100%. Компанія фізично ніколи не змогла виконати інвест програму більше 1,5 млрд грн, але на 2018 інвест програму закладають на рівні 3,4 млрд грн.

Отже, спочатку зростали тарифи для населення, щоб зменшити перехресне субсидіювання. Тепер зростають для промисловості - збільшують перехресне субсидіювання. Потім, щоб ввести новий ринок - треба знову буде знову піднімати для населення, вже десь на 150%. Малоімовірно, щоб була любов до таких "реформ". Як бачимо, в основі всього не бажання правильної моделі ринку, а бажання намолотити побільше грошей.

А у пана Ахметова все добре. Згідно сьогоднішнього рішення його ДТЕК отримає додаткових понад 10 млрд грн. у 2018р. Можна буде ще щось скупити за півціни на приватизації, партію, область якусь. Добре, що є люди, реформи для яких приносять позитивний ефект. Заради цього і закон швидко змінювали.

Обман, який використовують у тарифоутворенні гарно демонструє цей слайд. Хоча найбільший імпорт вугілля в Україну відбувається із РФ, на слайді є якісь різні світові ціни (на вугілля зовсім іншої якості), окрім РФ.

Читайте також: За год в результате безграмотной тарифной политики "долги" населения выросли в 2,2 раза – эксперт

І це все із грубим порушенням законодавства.

Засідання - сьогодні з 12.00.

Призначає членів НКРЕКП Президент П.Порошенко. 

Andriy GERUS


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости