Два кроки назад. Про наслідки польського закону
Польський закон про Інститут національної пам'яті, який викликав критику України, Ізраїлю та США, дуже неакуратно написаний
Головний його недолік – можливість дуже широкої інтерпретації, що навіть багатьма симпатиками польського уряду сприймається як загроза свободі слова.Про це у своєму блозі на сайті "Новое время" пише журналістка Олена Бабакова.
Але важливо підкреслити: ніяку "бандерівську ідеологію" закон не забороняє, там взагалі немає ні слова про Бандеру. Є "злочини українських націоналістів", під якими однозначно розуміється Волинь і співучасть у вбивствах євреїв. Червоно-чорному прапору та привітанню "Слава Україні!" нічого не загрожує.
Читайте також: Скандальний закон поляків: чи вдасться Польщі спроба встановити "монополію на істину"
Однак складно сказати, як закон буде діяти на практиці. Офіційного коментаря від ІНП Польщі немає, а неофіційно кажуть, що Варшава буде зв'язуватися з прокуратурами тих країн, громадяни яких порушили закон, і вже від них буде залежати успішність накладення санкцій. Нескладно здогадатися, якою буде відповідь прокуратури України або Ізраїлю.
Як прийняття закону, так і дискусія про нього ще більше обмежили простір для діалогу між сусідніми країнами. Хоч українська дипломатія заслужила добру оцінку за піар, нескладно помітити: сторони продовжують окопуватися на своїх позиціях, дедалі охочіше виставляючи напоказ героїзм предків і дедалі менш охоче кажучи про їхні гріхи.
Читайте також: Коли Україну звинувачують у загостренні відносин із Польщею
Громадські дебати досягли такого градуса, що зараз поступки уряду і в Києві, і в Варшаві сприймалися б як непрощенна слабкість. А без поступок, без двох кроків назад нас чекає ще більше похолодання в двосторонніх відносинах.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки