MENU

"Черги займають з шести годин ранку". Як отримати біометричний паспорт і не збожеволіти

3687 0

ДП "Документ"

Здати документи на біометричний паспорт і не збожеволіти.

Як я робила документ і скільки часу на це витратила.

У жителів Києва є кілька можливостей отримати біометричний паспорт:

- звернутися до районного відділу ДМС України;

- піти до ДП «Документ»;

- зробити всі необхідні процедури через приватні структури.

Почну з того, що спочатку я вирішила звернутися до Святошинського відділу ДМС України. Звісно, розраховуючи зекономити. Я пам’ятаю, як 10 років тому здавала документи на закордонний паспорт і це зайняло в мене десь шість годин.

Читайте також: Как сэкономить деньги и время, делая биометрический паспорт

Ну, думаю, може покращення прийшло до нас? Варто спробувати. З хорошим настроєм та фільмами на телефоні приїхала на вулицю Гната Юри, 9.

Нічого там за десятиліття не змінилось: такі ж обшарпані стіни, облущена фарба, брудні східці та неприємний запах.

Знайшла потрібні кабінети і з’явився приємний щем: черга зовсім малесенька! Але уже через десять хвилин настало розчарування. Здавати документи на біометричний паспорт потрібно згідно електронної черги.

Де взяти талони? На мене глянули як на «умалішонную».

- Талони видають з дев’ятої години ранку.

- О, то потрібно приїхати на цей час.

Знову жалібні погляди.

- Чергу займають з 6 годин ранку. Прийдете пізніше – талонів уже не буде. Їх всього 24.

Молода дівчина тримає у руках якийсь список і розповідає:

- Всі, хто не отримав талони, стають у живу чергу. Якщо людина з талоном не прийде, то до кабінету запускають того, хто з черги в цьому списку.

Дивлюсь: всього 20 людей. О, думаю, почекаю.

Дівчина продовжила розповідь:

- Я не маю талону, і вже сиджу тут п’ять годин. Хоча у списку живої черги лише сьома. Зараз маю заходити.

Навіщо вони так ускладнили цю процедуру? По-перше, немає ніякого інформаційного стенду. По-друге, чому саме 25 талонів?Це ж дуже мало, справді.

По-третє, немає до кого звернутись. Тітки «а-ля» 90-ті не бажають спілкуватись з простими смертними.

До речі, у цьому паспортному столі прискіпливо ставляться до копій документів. Майте на увазі. Біометричний паспорт коштує приблизно 600 гривень.

Я поїхала до універмагу «Україна», де на третьому поверсі знаходиться ДП «Документ». Біометричний паспорт тут коштує 1000 гривень. Терміновий –1200.

557.32 грн. - Адмінпослуга, бланк і його персоніфікація.

Послуги підприємства – 400 гривень.

Непогано так заробляє державне підприємство на кожному охочому податись за кордон! 400 гривень за особу. Уявіть об’єми заробітку!

У цьому закладі мусите спочатку отримати електронний квиток, а потім чекати своєї черги. До речі, квиток дають один на руки. Якщо ви прийшли самі з надією стати в чергу і дочекатись чоловіка з робот, то забудьте про це.

Однак, є можливість обійти цю систему. Розкриваю секрет: стати до одного оператора, отримати талон, а потім стати до іншого та отримати талон. Робити це потрібно обережно. Або інший варіант: запросити подругу (друга, свата, брата) з паспортом та отримати талон, а потім спокійно чекати чоловіка (дружину) з роботи.

А чекати потрібно в середньому дві з половиною години.

Можна трохи швидше, якщо пощастить.

До речі, працівники зізнаються, що подавати документи на паспорт краще у будні (центр працює до 20.00), аніж на вихідні. «Черги у суботу просто величезні», - говорить охоронець і зітхає.

Про плюси: охайне приміщення, багато пуфиків, кулери з холодною та гарячою водою, розетки та міні-майданчик для дитячих розваг. До речі, про дітей. Біометричний паспорт потрібно робити для малечі від народження. І коштує він також 1000 гривень.

Якщо ви хочете принести дитяче фото, то зважте на те, що вимоги тут великі. Велике дякую працівникам, яким не підійшла світлина Влада. Бачте, невеликий відступ від краю фото! Вони мене скерували у фотостудію внизу, щоб «виправити» світлину. Послуги там дуже дорогі. Якщо фото 10 на 15 см коштує у звичайних студіях 25 гривень, то тут – 60. І «виправлення» фотки коштує теж 60 гривень. Дякую працівнику, який зізнався, що навіть після цієї процедури світлина може не підійти. Ось така правда життя. Тому у «Документі» дуже багато клієнтів з дітьми, навіть зовсім малесенькими.

На біометричний паспорт здала документи. Чекала дві години. За цей час встигла завітати до сестри на роботу та випити кави. Вона працює біля «Документу» і на власні очі бачить великі черги любителів безвізу.

Доведеться ще брати Влада сюди.

Третій спосіб отримати паспорт – приватні контори.

Звичайний коштує 2000 гривень з усім.

Читайте також: Як думаєте, Брюсель в долі? Думаю, європейців нахабно "кинули", – журналіст про оформлення біометричного паспорта

Ще важлива інформація: На сайті державної міграційної служби України можна отримати електронний квиток до відділів ДМС. Можна! Але це нереально. Правда.

Я знайшла на кількох сайтах оголошення айтішників, які роблять бізнес на цьому: вони якимось чином виловлюють електронні білети та їх продають. Мені пропонували за 100 гривень. Сказали, що ці білети на сайті з’являються вночі. Бажаючим зекономити: якщо не спати всю ніч, то може і пощастить))))

До речі, до рідного Святошинського паспортного столу теж можна виловити квиток, але їх ніколи немає!!!!!

Отож мені залишилось чекати: не терміновий паспорт робитимуть три місяці. Про це говорять працівники установи "Документ". Де три, там і півроку))) Мені "не горить". Однак людям, які збираються кудись їхати, потрібно розуміти, що нічого в нашій державі не робиться швидко. 

Наталія ЦІЖМАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини