MENU

Чому від жорстких дієт потрібно відмовитися

1195 0

Природно, що більшість людей прагнуть мати ідеальне тіло, але цього досягти можуть не всі. Втім, найгірше не саме бажання бути стрункими, а методи, за допомогою яких люди йдуть до своєї цілі.

До прикладу, велика кількість людей суттєво обмежують себе в харчуванні. Є дієти, які передбачають споживання незначної кількості калорій на добу (600-800 при 2000-2500 у нормі), пише Радіо Максимум.

Читайте також: Ось чому не варто зловживати сіллю

Вони дійсно допомагають швидко схуднути, але й можуть вкрай негативно вплинути на здоров'я.

Дослідники з Оксфордського університету (University of Oxford) виявили, що різке зниження калорійності споживаної їжі може порушити роботу серця.

До такого висновку вчені прийшли на основі експерименту, в якому 21 особа з діагнозом "ожиріння" вживала лише 800 калорій або менше на день протягом восьми тижнів.

Ці калорії люди отримували не зі звичайної їжі, а зі спеціальних коктейлів або супів. В середньому учасникам було по 52 роки, середній індекс маси тіла був 37 (індекс в 30 пунктів і вище – ознака ожиріння, 40 пунктів і вище – ожиріння, яке небезпечне для здоров'я).

За вісім тижнів учасникам вдалося позбутися від 6% загальної жирової маси, 11% жиру на животі та 42% жиру в області печінки. Впали рівень холестерину і концентрація цукру в крові, покращився кров'яний тиск.

У такій ситуації варто було б очікувати поліпшення роботи серця, але цього не сталося.

Замість цього концентрація жиру в серці зросла на 44%. Члени наукової групи припустили, що, можливо, різке зниження споживання калорій викликало вивільнення жиру з різних областей тіла в кров, а потім цей жир з кровотоком потрапив у серце.

Однак були й хороші новини – ефект був тимчасовим, до закінчення експерименту функції сердець учасників відновилися і навіть покращилися.

Читайте також: Косметологи назвали 10 правил ухода за кожей лица

Проте, автори праці підкреслили, що людям, у яких є проблеми з серцем, перед різкою зміною калорійності раціону слід проконсультуватися зі своїм лікарем.


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости