MENU

Чому не знижуються ціни при зниженні курсу валют?

2571 0

Останні два тижні ми бачимо, як знижується курс валют, як офіційний, так й обмінний. Приходимо до магазинів та ринків, а ціни стабільні. І лише окремі імпортні продукти з невеликим терміном придатності, як цитрусові, впали в ціні.

Виробники та імпортери орієнтуються не на курс, а на можливість його передбачити. При стабільному курсі протягом декількох місяців продавці всіх рівнів у вартість товару закладають поточний курс. Це можна було побачити 2017 року. Але коли його спрогнозувати не можливо, то всі починають закладати ризики знецінення.

Читайте також: Восени нас чекають ритуальні передвиборчі танці

І при поточному курсі в обмінниках 27,5 грн. за долар, товари та продукти ми купуємо за курсом 29-30 грн. за долар. Більш-менш прогнозованим постачальники вважають курс валют, якщо він суттєво не змінюється протягом хоча б місяця. А зараз ми – покупці, переплачуємо за нестабільність. Й таку нестабільність створює не бізнес, а держава.

На деякі товари, такі як електроніка, косметика, або імпортні фрукти та овочі, ціни від постачальника можуть змінюватись в період валютної нестабільності кожен день. А іноді навіть декілька разів на день. Якщо купувати електроніку в інтернет-магазинах, то ми будемо бачити зміну ціни протягом усього дня.

Читайте також: 90% населения пофиг, каким будет завтра курс в обменнике, т.к. они едва дотягивают от зарплаты до зарплаты

В традиційному магазині переоцінку зробити значно складніше, зважаючи на значний асортимент, тому й ціни будуть стабільнішими. Що до продуктів, то традиційно останні роки ринки пропонують покупцям більш низьку ціну. Але в період зростання курсу покупець повертається в торговельні мережі, оскільки принцип рітейлерів – не часто змінювати ціну задля покупця – приваблює.

Олексій ДОРОШЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини