MENU

Як в Німеччині намагаються знайти порозуміння з Росією

2230 0

В Німеччині пройшла низка заходів організованих місцевими соціал-демократами (SPD, той самий Шрьодер) про Росію та проблеми порозуміння з нею.

Відверто кажучи, зараз у цієї партії не кращі часи і було б логічно зайнятись своїми внутрішніми проблемами, але партію робітників та трудящих чогось потягнуло в геополітику і порятунок стосунків зі всім світом – власне, виборці оцінили це на минулих виборах і в цієї партії зараз найнижчі рейтинги за останні роки. 

Читайте також: Новая коалиция Германии подтвердила поддержку Украине

Цього разу в баварському Ландтазі пройшла подіумна дискусія на тему "Росія та Захід – вихід з глухого кута" (Russland und der Westen – Wege aus der Sackgasse)

Були присутні відповідальний за бундесвер депутат місцевого земельного парламенту Петер Пауль Гантцер (Prof. Dr. Peter Paul Gantzer, MdL, Vorsitzender der AG Bundeswehr der SPD-Landtagsfraktion), генерал-лейтенант Бундесверу у відставці Керстен Лаль (Generalleutnant a.D. Kersten Lahl), колишній генерал та провідний натівець Клаус Науманн, колишній німецький дипломат у Москві та Лондоні Др. Рудольф Адам (ehem. Gesandter in Moskau und London).

Зірка заходу – Матіас Платцек (Matthias Platzeck), колишній депутат Бундестагу, колишній депутат земельного парламенту, колишній земельний міністр, колишній голова Потсдама, голова федеральної землі Бранденбург (2002-2013) і т.п. Співорганізатор Петербурського діалогу – спеціальна площадка для спілкування німецької та російської економічної та політичної еліти. Відомий своїми проросійськими виступами і загалом частий гість RT Germany.

Загалом на боці України були генерали бундесверу, що і логічно. Платцек намагався гнути свою лінію, місцями дуже вдало, але ще треба зважати на публіку, що прийшла – багато росіян, російські дипломати, проросійські ліві. Але були і молоді офіцери бундесверу з відзнаками, що дуже чітко якось візуально відокремлювались від інших.

Дискусія вдалась, але залишилось питання, а чи треба взагалі так часто говорити про Росію, що навіть не є сусідом Німеччини. До речі, дуже часто згадували слова Обами, що назвав Росію регіональною державою і це росіян дуже бентежило. А що хіба не так? 

Ну власне всі ці питання я і озвучив у довгій розмові з Платцеком вже після заходу. Наша справа дуже проста – треба проштовхувати проукраїнські ідеї навіть на таких заходах (чи саме на таких заходах?) І коли поміж тихої камерної проросійської тусовки до тебе раптом підходить буремний українець і німецькою дуже влучно починає доводити українські тезиси – це того варто.

Читайте також: Инвестиции Германии в Украину выросли до $2 млрд

Для росіян мені сподобався один пассаж. Скоріше за все Путін залишиться при владі до 2024 року. Тоді йому буде 72 роки. Це гарна новина. А погана новина – німецький канцлер Аденауер став канцлером у 73 роки, а пішов з цієї посади у 87. Тому Путін це скоріш за все надовго.

Але з ним, або без нього, самі росіяни особливо не зміняться, і ми це на відміну від німців розуміємо. І нам та східно-європейським країнам треба відстоювати свої позиції у боротьбі проти Росії. До речі, тезис про неминучий розвал Росії, що я часто озвучую в коментах, Платцек і Ко вже чули багато разів від американців. 1991-й рік – можем повторіть. І таки будемо повторювати. А незалежну Кубань та Курську республіку Україна залюбки першою визнає незалежними.

Anton PAVLUSHKO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини