MENU

Лікарчук: про проект порядку прийому учнів до ЗОШ

2522 0

Кілька думок уголос про запропонований проект документа, який регламентує порядок прийому учнів до загальноосвітніх шкіл.
1. Стосовно першокласників. Відміну конкурсного прийому до першого класу лише вітаю. Давно потрібно було це зробити. Прикро лише, що запропонований документ, як і Закон «Про освіту», не передбачає жодних норм юридичної відповідальності за порушення цієї вимоги. Що створює можливості для феодалодиректорів у деяких закладах її обійти.

2. Коли розглядатимуться спірні питання про зарахування першокласників, який фактор матиме першочергове значення: місце проживання чи місце реєстрації? Адже є чимало випадків, коли люди зареєстровані десь, але багато років проживають в гіпотетичному мікрорайоні школи...

Читайте також: Міносвіти України може скасувати конкурс на приймання дітей у перший клас

3. У багатьох випадках батьки, віддаючи дитину до 1 класу, обирають не школу, а ВЧИТЕЛЯ. Й правильно роблять. Хороший вчитель - набагато важливіше, ніж розмальовані стіни. А що робити, якщо в школі, до якої згідно з новим порядком має йти першокласник, такого ВЧИТЕЛЯ немає? І чи винуватий першокласник, що держава не забезпечила всі школи такими ВЧИТЕЛЯМИ? Тобто право учня мати хорошого ВЧИТЕЛЯ, й відповідно отримати якісну освіту, суттєво обмежується. Чи не так?

4. Абсолютно не сприймаю ідею «переведення всіх учнів 9-10 (11) класів цього ж закладу освіти, які не виявили намір припинити навчання в ньому», до «10-11 (12) класів ліцею, у структурі якого є гімназія». Бо цим продовжуємо совєтську практику, коли до старшої школи приймали всіх, щоб показати неіснуючі переваги розвинутого соціалізму - охоплення загальною середньою освітою і живих, і мертвих, і ненароджених.

Звертаю увагу на слово «охоплювалися». Бо, як і тоді, так і наразі пропонується перепусткою до навчання в старшій школі лише бажання учня. Мабуть, щоб охопити якомога більше. Як наслідок, будемо мати навічне збереження ситуації, коли в старших класах сидітимуть 40-60% тих, кому ця загальна середня освіта потрібна, як котику бантик. А вчителі будуть продовжувати вистрибувати із себе, роблячи вигляд, що навчають.

Читайте також: "Шаблоны и стереотипы". Простой пример, как работает система образования в Украине

Бо насправді отих 40-60% навчатися не хочуть. А на тих, хто хоче, ні часу, ні моці вже не вистачає. Переконаний, що прийом до старших класів має здійснюватис ЛИШЕ на конкурсних засадах за результатами ЗНО. Маєш належні знання за курс основної школи - маєш право стати учнем старшоі школи... Не маєш таких знань - набувай їх та приходь наступного року... А не так, як то виписано в п.п. 12,14 проекту.

5. Ідея конкурсу для вступу до гімназії, в структурі якої немає ліцею, хороша. Але погано те, що цей конкурс проводитиме заклад.
То буде «гарний» конкурс. Без допінгів не обійдеться. Не розумію, чому цей конкурс не може проводитися за результатами ЗНО....

Далі буде...

Ігор ЛІКАРЧУК


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  

Новости