Про Тимошенко, Савченко і жирну качку
В інформаційному полі знов розкрякалась відгодована Банковою качка: на парламентських виборах-2014 безпорадна Юлія Тимошенко прикрилась Надією Савченко, щоб пропхатись у парламент.
Закрякали не лише технічні політтехнологи, як от Тарас Загородній, а й особи, наближені до Самого, як от заступник голови фракції БПП Олексій Гончаренко, в прямому телеефірі.
Дискусія щодо предмету цієї статті починається на 10 хвилині 40 секунді пропонованого відео.
Про справу Савченко
Буремний 2014-й: країна вболіває за визволення Надії Савченко більше як зараз за олімпійців і пара-олімпійців: не про медалі йшлося — про життя. А зараз, чи з тупості чи з блюзнірства, крячуть ніби для звільнення Савченко досить було її включити у виборчий список на будь-яке прохідне місце, скажімо, на десяте. І, додамо, влучити не в "десятку" , а у "молоко".
Бо йшлося тоді не про академічну юриспруденцію. Якби для Кремля наш мандат був пропуском з їхньої неволі, то Савченко звільнили б одразу після визнання її народним депутатом України, в кінці 2014-го.
Читайте також: В начавшейся президентской кампании у Порошенко нет союзников – Речинский
Як було, наприклад, із М. Бродським у 1998-му, чи з А. Шкілем у 2002-му. Для тодішнього Президента України ЛеЛеон Леоніда Кучми український закон був юридичним актом, а результати виборів — юридичним фактом.
А для В. Путіна тодішні українські вибори важили стільки ж, скільки для нас його нинішні — нуль. Якби було інакше, він звільнив би Савченко у 2014-му, а не мурижив до середини 2016-го, до оголошення вироку.
Савченко була в’язнем політичним, тож головним для її визволення був не український юридичний факт, а міжнародний скандал. Такий, що б завдав Кремлю істотних іміджевих (і не тільки) збитків. А хто ж не знає що для цього різниця між першим і десятим списочниками — прірва, десь така, як між політичним лідером Ю. Тимошенко і президентським підголоском О. Гончаренком.
Про славу Тимошенко
Кожен судить своєю мірою і за своєю подобою. Пригадаймо, як на виборах-2012 юркнули під крильце Юлії Тимошенко провідні сучасні НФовці і ББПешники, починаючи з перших номерів: Арсенія Яценюка та Юрія Луценка. І якщо тодішній патентований регіонал Олексій Гончаренко міг про те не знати, то шановний нинішній заступник голови фракції БПП безумовно у курсі.
Ні "Батьківщина", ні творений на її основі БЮТ, ніколи, на жодних парламентських виборах не використовувала у першій п’ятірці наживки: ні з артистів-футболістів, ні з кого інакше. Ні у 2002-му, ні у 2006-му, ні у 2007-му, ні в 2012-му.
Читайте також: Юлія Тимошенко – беззаперечний лідер президентських перегонів – група "Рейтинг"
Як і в 2014-му. ЮліяТимошенко справжній політичний лідер з максимальними амбіціями, мабуть, нелегко було їй поступитись традиційним першим місцем. Але користь української справи переважила, а ще — солідарність учорашнього політв’язня із сьогоднішнім.
Відтак, Юлія Тимошенко і "Батьківщина" зробили для Надії Савченко доброго багато. А Савченко для "Батьківщини" й Тимошенко?
Мені невідомі серйозні дослідження, як вплинула перша позиція Савченко на результат "Батьківщини". Думаю, як мінімум, не зашкодила. Але хто сказав, що шляхетний вчинок має шкодити?
Запізнілі мудреці
Побутує думка, що жодна добра справа не залишається безкарною.
У 2014-му Юлія Тимошенко очолила загальнонаціональний рух за визволення Савченко. Наголошую – загальнонаціональний. Значить за те добро їй нині слід віддячити злом? Не думаю.
Презумпція порядності — не наїв, у вихорі 2014-го щодо "справи Савченко» достовірної інформації бракувало всім. А, за таких умов, довіра і співчуття перемагають, це є дуже по-людяному.
Повторюсь: і нація, і Ю. Тимошенко, тоді діяли адекватно ситуації, захищаючи Савченко-2014. Так само, як адекватно діють і зараз, відмежовуючись від Савченко-2018. Зрештою, і Верховна Рада, як цілість, відтоді також опустилась від Надії до Розчарування.
Борис БЕСПАЛИЙ для UAINFO
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки