MENU

Міжнародний день "дітей сонця": про усміхнених і особливих

2952 0

21 березня увесь світ відзначає день "дітей сонця" – Міжнародний день людини з синдромом Дауна.

Хто такі “сонячні люди” та чим вони особливі, і скільки їх за даними світової статистики?

Вперше цей день був проведений у 2006 році, його ініціаторами стали Європейська асоціація Даун-синдром (EDSA) та Всесвітня асоціація Даун-синдром (ІDSA). У грудні 2011 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 21 березня Всесвітнім днем людей з синдромом Дауна.

Читайте також: 21 березня у Києві пройде унікальний сеанс звукотерапії для дітей з аутизмом. Участь безкоштовна

Чому саме 21 березня?

Тому що день і місяць символічно відображають природу виникнення патології. Березень обраний тому, що синдром Дауна являє собою трисомію (березень – третій місяць року) за 21 хромосомою (тому і 21 березня).

Синдром Дауна – це генетична аномалія, якій притаманна додаткова хромосома 21. Люди з синдромом Дауна мають 47 хромосом у каріотипі замість звичних 46.

Синдром відомий ще з 1866 року й названий за ім’ям англійського лікаря, який його відкрив і описав, але причини виникнення патології були відкриті вченими-генетиками лише у ХХ столітті.

Синдром Дауна розповсюджений в усіх регіонах світу і часто призводить до змін моторики, фізичних характеристик і здоров’я людини.

Життєво важливе значення для розвитку таких хворих має доступ до медичного обслуговування, програмам раннього втручання та інклюзивної освіти, а також проведення відповідних досліджень.

Попри те, що діти з синдромом Дауна розвиваються дещо повільніше, ніж звичайні, пізніше починають ходити і розмовляти – вони здатні до навчання, багато з них може освоїти професію, досягти оптимальної якості життя і опікуватися собою без зайвої допомоги. Людина з синдромом Дауна може здобути вищу освіту, влаштуватися на роботу, мати сім’ю.

За статистикою Світової організації охорони здоров’я, у світі з синдромом Дауна народжується кожне 700-е немовля. Ймовірність народження дитини з синдромом Дауна становить 1:600-800 всіх новонароджених і не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків.

Це співвідношення однакове в різних країнах, кліматичних зонах і соціальних прошарках.

Генетичний збій відбувається незалежно від способу життя батьків, їхнього здоров’я, звичок і освіти. Таких малюків називають ще дітьми Сонця, але проблеми, з якими стикаються вони та їхні батьки, зовсім не сонячні.

Якщо в Англії 80 відсотків всіх дітей із синдромом Дауна навчаються разом із іншими школярами, то в Україні таких набереться ледве відсоток.

Проблемою для цих діток є і відвідування дитячого садка, громадських, культурних закладів. Зазвичай українці з синдромом Дауна майже приречені на ізоляцію і асоціальність.

Лише останнім часом, завдяки титанічним зусиллям батькам дітей з синдромом Дауна, що об’єднуються для вирішення спільних проблем та волонтерам, ситуація трохи зрушила з мертвої точки. Цього року відзначається 13-та річниця Всесвітнього дня людей із синдромом Дауна.

Існує думка, що люди з синдромом Дауна не можуть ні вчитися, ні працювати, ні домагатися успіхів у житті. Але ця думка помилкова. Серед "дітей сонця" багато талановитих акторів, художників, спортсменів і педагогів.

Деякі знаменитості з синдромом Дауна представлені нижче. Пабло Пінеда - іспанський актор і викладач зі світовою популярністю.

Паскаль Дюкенн – театральний і кіноактор. Картини американського художника з синдромом Дауна Раймонда Ху викликають захоплення у поціновувачів.

Однак можна впоратися з будь-якими ситуаціями. Треба вміти підбирати до дитини підхід. 

Читайте також: 12 заповідей проти раку

Мабуть, найважливіше – це подарувати їм в дитинстві достатню кількість тепла, любові, ласки і турботи. Вони дуже велелюбні і сильно прив'язані до своїх батьків. Без цього не зможуть вижити в буквальному сенсі цього слова.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини