MENU

Польські педагоги поділилися прогресивним досвідом у галузі спеціальних освітніх потреб. ФОТО, ВІДЕО

2096 0

Робота з дітьми із аутизмом та синдромом Аспергера та Туретта: приклади стратегії поведінки для педагогів, психологів та батьків. Планування занять для формування соціальних навичок, кризова інтервенція та реагування – такі нові практики для українських педагогів представили колеги із Польщі.

Нині вони у Premier Hotel Rus, що у Києві, на дводенному семінарі за сприяння АМВГО "СHILD.UA" і її президента – Євгенії Тимошенко. Такий досвід для українських педагогів є вкрай важливим.

Педагог-практик Ганна Пижикевіч працює у Варшаві із учнями із розладами аутистичного спектру. У курсі для українських викладачів – розповідає про власний досвід, як адаптувати таких дітей до нового колективу, – демонструє вправи та ігри, які допоможуть дитині "знайти місце" у групі. Також – як правильно працювати педагогу із емоціями, адже діти часто мають проблеми із розумінням як своїх, так і чужих емоцій. Педагог пояснює: важливо розуміти, як малюку із аутизмом розвивати власні соціальні компетентності та реагувати на тих однолітків, які надокучають.

Читайте також: Асоціація "Соціальний захист" зняла кліп до Міжнародного дня інформування про аутизм. ВІДЕО

Дорота Ясиньська із центру підвищення кваліфікації педагогів, що у Варшаві, проводить тренінги для викладачів у галузі спеціальних освітніх потреб. Має досвід роботи із дітьми із аутизмом, та синдромом Аспергера та Туретта, широким спектром інших порушень. Нині у Києві – звертає увагу українських викладачів на таку важливу річ, як організація робочого і навчального простору дитини, планування дня та порядку дій.

Приміром, не радить розміщувати годинник в класній кімнаті та не носити яскравого одягу і прикрас – аби не відволікати увагу дітей.  

Як приклад, один із інструментів педагога – створення візуальної підтримки як важливої складової для допомоги дітям. Приміром, це може бути план дій дитини на весь день, чи намальований від руки план школи – і дитина самостійно зможе орієнтуватись у просторі без допомоги дорослих.

Вчитель-практик Катерина Панковська-Юрчик – голова фундації "Підтримка і розвиток", що у Варшаві. Займається підвищенням професійної кваліфікації педагогів – і має понад 2 тисячі годин семінарів та тренінгів.

Спеціалізується на допомозі у кризових ситуаціях – передусім, мова іде про екстрену психологічну допомогу. Нині у Києві на практичних заняттях для українських педагогів – окрім обширної доповіді, демонструє вправи і рольові ігри, аби допомогти, приміром, педагогам і дітям, а також їх батькам, встановити контакт та створити сприятливу атмосферу доброзичливості. 

Читайте також: Євгенія Тимошенко: Дітям та людям з аутизмом потрібне наше розуміння!

Українські ж педагоги кажуть: практика роботи із дітьми із розладами аутистичного спектру та іншими розладами, в Україні – значним чином відрізняється від європейської. Подекуди, українські фахівці не мають достатніх матеріалів і системного підходу для роботи із такими дітьми.

Разом із тим як українські педагоги, так і польські колеги сходяться на одному: єдиного універсального методу взаємодії із дитиною із тим чи іншим розладом – немає. Тут головне правильно обирати найбільш дієвий механізм взаємодії із тієї чи іншою дитиною.

Самі ж викладачі-практики із Польщі дякують українським колегам: кажуть, ті цікавляться проблематикою і добре на ній розуміються. 

 

INTV.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини