Шредери збираються у "Газпромі"
Захист проекту "Північний потік-2" західними політиками не має нічого спільного з енергетичними інтересами їхніх країн
Один з найвпливовіших політиків Австрії, колишній міністр фінансів Ханс Йорг Шеллінг став консультантом проекту "Північний потік-2". Цю інформацію сам Шеллінг підтвердив австрійським медіа.
Про умови своєї співпраці з "Газпромом" Шеллінг розповідати не став, але у Відні вже порівнюють колишнього міністра з іншим найманцем Путіна – колишнім федеральним канцлером Німеччини Герхардом Шредером.
Читайте також: Німеччина дозволила будівництво "Пучнічного потоку-2"
Рішення Шеллінга допомагати Москві при більш пильному вивченні виглядає не просто бажанням колишнього міністра знайти собі гідне фінансове забезпечення. На посаді глави фінансового відомства Шеллінг був представником держави в австрійському енергетичному концерні OMV, учаснику проекту "Північний потік-2".
Більш того, саме Шеллінг, на думку австрійських журналістів, сприяв приходу до керівництва цією компанією її нинішнього шефа Райнера Зеле, відданого прибічника "Північного потоку-2". Обидва поважних пана здійснювали спільні поїздки в Росію. І зараз один з них виявився в "Газпромі". Совпадєніє?
Рішення Шеллінга знайти собі нову роботу – з часу його відставки з посади міністра фінансів Австрії пройшло всього кілька місяців – виглядає ще одним доказом того, що захист проекту "Північний потік-2" західними політиками і корпораціями нерідко не має нічого спільного з енергетичними інтересами їхніх країн. І інтерес, який вони виявляють до пропозицій "Газпрому" – абсолютно іншого характеру.
Читайте також: Аtlantic Сouncil: Чому "Північний потік-2" – не просто газопровід
Можна тільки припускати, якою було великою могла бути спокуса, якщо Шеллінг не встояв перед нею, навіть не спробував взяти гідну паузу після успішної і перспективної політичної кар'єри.
І це при тому, що колишній міністр фінансів аж ніяк не бідує. Шеллінг – відомий підприємець-винороб, власник виноградників в долині Трайсенталь.
Втім, для його нових роботодавців це, напевно, додатковий бонус: вина з погребів Шеллінга можуть зайняти своє місце на обідніх столах Путіна або Міллера. Так би мовити, в якості демонстрації вигідного придбання.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки