MENU

Сім простих порад про те, як розпізнати фейк

2495 0

Декілька простих порад, як із великою ймовірністю зрозуміти, що перед тобою – фейк, шахрайство або маніпуляція:

1. Схожі або ідентичні тексти починають з'являтись у великої кількості людей одночасно.

До таких фейків належать, зокрема, "Цим текстом я засвідчую, що всі тексти належать мені, а не Facebook" і свіжа "Марк Цукерберг, генеральный директор Facebook, изобрел слово BFF. Чтобы убедиться, что ваша учетная запись безопасна на Facebook, введите BFF в комментарии."

2. Інформація зі кричущими заголовками на кшталт "Ви ніколи не повірите, що було далі", "Лише 1 із 100500 може розгадати цю загадку", "Відео ХХХ підірвало інтернет", "Новий вид шахрайства Приватбанку" тощо. Цікаві факти на кшталт "якщо ввести номер пінкоду навпаки, то банкомат викличе поліцію".

Читайте також: Анатомія фейку: як тисячі користувачів соцмереж залюбки дозволяють пошити себе в дурні

3. Статті, де 90% – посилання на так звані "наукові дослідження". Такі матеріали популярні в медичній сфері, зокрема в тих, хто виступає проти щеплень.

Суть цього методу полягає в тому, що кожне конкретне посилання є невеликою, але маніпуляцією чи брехнею, одначе щоб розібратися і спросутвати ці дані, потрібно уважно прочитати весь текст. Коли в статті 20-50-100 посилань, то спростувати всі посилання займе три-сім днів (за умови, що хтось таки захоче цим займатись), а за цей час ці статті вже розходяться інтернетом і використовуються в сотнях і тисячах обговореннях як аргументація в не найрозумніших представників соціуму.

4. Посилання, де пропонується подивитися "цікаві" відео зі друзями. У 99.99% випадках це звичайний вірус, який розповсюджується через фб і skype.

5. Якщо факти є дуже кричущими та не вписуються в норми та порядки.

Читайте також: Як Росія використовує кемеровську трагедію в інформаційній війні проти України

Це правда, що у світі є багато фактів, у які дуже важко повірити і які є абсолютною правдою. Але якщо ви маєте справу із дуже приголомшливими даними, статистикою чи фактами і при цьому не дивитесь умовний Discovery чи National Geographic, то з великою ймовірностю інформація є фейковою або маніпулятивною.

6. Якщо інформація написана на сайті, де збоку з'являється реклама зі збільшення члена чи про те, що дух Кіркорова часто вселяється в Галкіна.

7. 99% того, що публікується російською мовою на сайтах без https.

Олександр КРАКОВЕЦЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини