MENU

Соціологи зловили Офіс президента на цинічній маніпуляції результатами опитування

1181 5

21 грудня Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва представив результати загальнонаціонального підсумкового опитування, проведеного спільно з Київським міжнародним інститутом соціології

Про це у своєму блозі на УП пише Олексій Гарань, повідомляє UAINFO.org.

А 23 грудня комунікаційники Офісу президента, посилаючись на наше із КМІСом опитування, зробили цілу "новину": "Президентська ініціатива "Велике будівництво" стала головною позитивною подією 2020 року". Мовляв, "згідно з опитуванням, такої думки дотримується переважна більшість респондентів (93%)". Насправді цю ініціативу відзначило лише 11,3% (!) опитаних. А от уже із цих 11,3% позитивно її оцінили 93%.

Нехитра математика дає: 11,3% х 93% = 10,5%

10,5% – це все-таки не 93%, як написали панове з ОПУ!

Але новина пішла гуляти по інтернет-сайтах і соцмережах.

Якби це було правдою, навряд чи партія президента програла б місцеві вибори в усіх областях й обласних центрах, і навіть у рідному для Володимира Зеленського Кривому Розі.

Читайте також: Зеленський іще є, а з його епохою вже покінчено. Політичні підсумки року, що минає

Якби це було правдою, 81% громадян не називав би корупцію чинником, що має найбільший і сильний вплив на життя у країні.

Реальна думка громадян, як показує наше опитування, інша – позитивних подій немає. Навіть весняний карантин, який за задумом мав урятувати життя й дати владі можливість підготуватися до другої хвилі епідемії, за своїми наслідками й підсумками сприймають негативно.

Ми, звичайно, дякуємо Офісові президента за безкоштовно рекламу. Давно на сайті президента Зеленського не рекламували, хоч і в такий екстравагантний спосіб, соціологів. Фонд точно ніколи так не цитували.

Утім, якщо серйозно, це тривожний знак. Бо в такий спосіб відбувається й маніпулювання громадською думкою, і введення в оману самого президента. Мовляв, усе добре: захворюваність падає, а народна любов росте. Глава держави, яка веде війну з путінським режимом, не має права вірити в казки найближчого оточення.

Тому в нас невелике прохання до людей, які відповідають за комунікацію та інформування Зеленського:

1. Навчитися цитувати соціологічні дані коректно. Ми з Іриною Бекешкіною об'їздили чимало регіонів, навчаючи цьому українців. Тепер бачимо, що така просвітницька робота потрібна і на Банковій. Ми готові провести такий тренінґ безкоштовно й у зручний для всіх час.

2. Навчитися правильно користуватися даними соціології для ухвалення важливих державних рішень. Наприклад, у липні опитування показало, що міністром освіти має бути людина, яка має незаплямовану професійну репутацію та чесно заслужені наукові ступені. Усупереч думці громадян, за підтримки ОПЗЖ був таки призначений Шкарлет. Наш прогноз: це лише збільшить конфлікти та противників влади серед молоді.

Читайте також: Віктор Федорович Таран: чому історія з "фальцетом" у Міноборони – більше, ніж просто конфуз

Далі, інше опитування дало негативну оцінку роботі очільників прокуратури та МВС. Але вони лишилися на своїх посадах, дивлячись крізь пальці на злочини своїх підлеглих. Наш прогноз: довіра до правоохоронців падатиме, і жодні "посадки" не допоможуть.

Зрештою, дослідження думки щодо війни й миру на Донбасі говорить про те, що українці вже ніколи не сприймуть миру ціною втрати свободи. Наш прогноз: влада має використати 2021–2023 роки для підготовки альтернативної Мінським домовленостям політики щодо Росії та Донбасу.

3. Навчитися комунікувати з науковцями. Фонд завжди був відкритий до співпраці із владою, якщо вона поважає закон, дотримується демократичних принципів і захищає євроатлантичний вибір.

Якщо президент теж поділяє ці принципи, ми готові надати рекомендації до державної політики, зокрема щодо комунікації із суспільством. Адже попереду важкий рік епідемії, триває окупація Криму й війна на Донбасі, олігархічні групи не відмовляються від планів повернути повний контроль над країною.

І наостанок усе ж таки або чесно напишіть, що 93% від 11% усіх опитаних це всього лише 10,5%, або хоча б зніміть цю новину. Попереду Різдво й Новий рік, а не 1 квітня.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Олексій ГАРАНЬ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини