Тривожний сигнал від Трампа про Сирію
Тривожний сигнал від Трампа. Кілька днів тому, виступаючи перед прихильниками Республіканської партії у Огайо, Трамп заявив, що "ми йдемо із Сирії, схоже, дуже швидко".
Він вважає, що вони орагнізували там пекло для ІДІЛ. Аргументував вихід тим, що США вкладали мільярди доларів у інші країни, захищаючи їхні кордони, але "ми не можемо захистити свої". Він додав, що, мовляв, нехай інші люди дбають про це.
Читайте також: Сирийский конфликт выходит на новый уровень – блогер
Це дуже дивна заява. Особливо після того, як радником з національної безпеки він призначив яструба з яструбів Джона Болтона, який вважає, що США мають бути присутні всюди в світі.
Загалом у інавгураційній промові Трампа був натяк на те, що він має намір продовжити політику Обами в міжнародній сфері. Він сказав наступне: "Ми нікому не прагнемо нав'язати наш спосіб життя, скоріше, він буде сяяти для всіх інших як приклад для наслідування". Я, аналізуючи його промову, згадав дві концепції американської зовнішньої політики, які конкурували між собою.
У Сполучених Штатах здавна, ще на початку 20 століття (можливо і раніше), відбувалися дискусії про її методи у стосунках зі світом. Одні доводили, що Америка має будувати зразкову демократію, яка стане дороговказом для інших, при цьому не втручатися у чужі справи.
Інший підхід: Америка має активно поширювати свої цінності (малася на увазі свобода і демократія) по світу. Домінуючим виявився другий підхід. Американці активно діяли по всьому світі, поширюючи свої спосіб життя.
Власне, одним з прикладів такого поширення можна назвати план Маршалла для післявоєнної Німеччини. Хоча є приклади і невдалого «поширення» – скажімо, війна у В'єтнамі.
Так ось Обама вивів США ледь не з усіх конфліктів. Але місце довго порожнім не буває. Туди негайно заповзали ІДІЛ і Росія. З усіма відповідними наслідками.
На щастя, за Трампа США не стали здійснювати таку ялову політику. Вони займали жорстку позицію у Сирії, жорстко і рішуче повернулися в переговорний процес по врегулюванні війни між Росією і Україною, звідки Обама самоусунувся. Надали Україні летальну зброю, що відмовлявся робити Обама.
Читайте также: Коалиция, совместно с Израилем, готовит операцию в Сирии
І ось тепер такий дивний сигнал. Він суперечить всім оборонним призначенням Трампа. Повторюся – там справжні яструби – Помпео, Маттіс, Болтон. Якщо американці вийдуть із Сирії, то, боюся, там почнеться таке, що нинішні події там здаватимуться раєм.
Лишається почекати, як Трамп має намір здійснити таку політику. Думаю, що такий підхід зустріне жорсткий спротив з боку як республіканців, так і демократів. Ну і ще лишається сподівання, що Трамп висловився не дуже точно. Можливо він роз'яснить.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки