Глобальні ризики: яким буде курс гривні в квітні
Поки НБУ дотримується жорсткої грошово-кредитної політики, значних передумов для ослаблення гривні немає, вважає старший аналітик ГК FOREX CLUB Андрій Шевчишин
Висока процентна ставка зв'язує гривневу ліквідність, стримує спекулятивний попит і сприяє притоку капіталу за операціями Carry Trade.
Однак, в умовах зміни попиту і пропозиції, не виключено, що коливання курсу в квітні будуть в межах 3%. У травні волатильність підвищиться в зв'язку з лібералізацією ринку і збільшенням ліміту загальної довгої відкритої валютної позиції з 1% до 3%. Таким чином, банки можуть більше викуповувати і тримати валюти у себе на рахунках, і, ймовірно, деякі з них скористаються такою можливістю.
Читайте також: У нинішній владі ніхто не вміє і не хоче розвивати економіку – експерт
Сезонні фактори продовжать впливати на динаміку курсу. Пропозиція валюти на ринку підвищиться на тлі закладу аграріями валюти для поповнення ліквідності під посівну кампанію. Крім того, завершення опалювального сезону і зниження критичного імпорту посприяють стабілізації валютного ринку і зміцненню гривні.
Попит на іноземну валюту на початку квітня підвищиться з боку інвесторів-нерезидентів під виведення прибутку з країни. Напередодні травневих свят також можна очікувати зростання попиту з боку нерезидентів і населення.
Девальваційні ризики для гривні зберігаються на рівні глобальних чинників впливу – зниження цін на сировинних ринках, скорочення експортної активності та послаблення євро проти долара США на світових ринках. Оскільки Єврозона і Східна Європа є ключовими торговельними партнерами України, ослаблення євро чинитиме тиск на гривню. У той же час зниження глобальної торгівлі на тлі експортно-імпортних обмежень США, Китаю і Європи може відобразитися падінням цін на сировинні товари і скороченням експорту України. Середній курс продажу готівкового євро в квітні може коливатися в діапазоні 31,4-33,5 грн за євро.
Читайте також: Шлях у нікуди: безвідповідальність по-українськи
Індекс американського долара (долар проти кошика світових валют) в березні знизився на 0,9%. Незважаючи на планове підвищення облікової ставки ФРС США до 1,75%, ринок був обережний в операціях з доларом, побоюючись наслідків торгової війни між США, Китаєм і Європою, а також запуску ф'ючерсів на нафту в юанях. Курс продажу безготівкового долара США в Україні в березні знизився на 2,1% до 26,27 грн, готівкового – на 1,9% до 26,49 грн.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки