MENU

Нова початкова школа: що з'явиться у класах до 1 вересня

2279 0

Більше мільярда гривень на початкову освіту: Кабмін затвердив субвенцію на програму Нова українська школа, яка є однією з ключових реформ Міністерства освіти, повідомляє у своєму сюжеті Радіо НВ.

Рекордна сума

Фінансування початкової освіти має здійснюватися не лише за рахунок коштів державного бюджету, але й у партнерстві з органами місцевого самоврядування, наголосила міністр освіти та науки України Лілія Гриневич.

"За всю історію України ми у початкову школу ще не вкладали таких грошей. Це 1 млрд 385 млн 200 тис. грн, - підкреслила Гриневич. - Майже 1 млрд – це оснащення початкової школи, 380 млн – це підвищення кваліфікації вчителів. Загальні підходи до розподілу цієї субвенції – це дуже важливо: 998,7 млн – це виключно оснащення. 40% цих грошей буде спрямовано за закупівлю дидактичних матеріалів для першого класу".

Між регіонами кошти розподілять з урахуванням кількості класів та учнів початкової школи, зазначила міністр. 20% коштів спрямують на закупівлю меблів та комп’ютерного і мультимедійного обладнання.

Читайте також: Одна из британских школ изменила свой график, чтобы дети поспали подольше

Нова українська школа передбачає створення освітнього простору, який можна буде реконструювати під різні форми навчання, тому потрібні сучасні меблі, підкреслила міністр. На їх закупівлю спрямують 40%.

Держава і місцева влада розподілятимуть між собою фінансування початкової освіти. Для міст обласного значення працюватиме принцип 70% на 30%, де більшу частину витрат братиме на себе держава. Для районів і об’єднаних територіальних громад це співвідношення 90% на 10%. Для сільської місцевості, а також для місцевості, яка розташована на лінії зіткнення, передбачено співвідношення 95% на 5%.

З 1 вересня цього року вчитися за новим стандартом початкової освіти будуть всі першокласники України. Реформа покликана не лише надавати учням знання, а й вміння застосовувати їх у житті, заявляли у відомстві раніше.

Закордонний досвід

В країнах Європи та США є свої особливості початкової освіти.

Комфорт учнів - перший пріоритет європейських шкіл. У вдосконалення обладнання і модернізацію класів кошти вкладають щороку. Європейські школи ставлять за мету не лише надати знання, але і створити умови для проведення часу із задоволенням.

У Фінляндії школи як у великих містах, так і в селах отримують рівномірне фінансування, всі підручники та канцелярське приладдя – безкоштовні.

Управління освітою у Німеччині децентралізоване. Держава контролює систему освіти, однак в кожній федеральній одиниці існує міністерство, що курує питання освіти. В 16 федеральних землях існують різні види шкіл та шкільних систем.

Освіта у Великій Британії може бути державною або приватною. На державний сектор великий вплив мають місцеві органи влади згідно з їхніми повноваженнями. Держава регулює процес освіти за допомогою фінансування, оподаткування та законодавства. Шкільна освіта у Сполучених Штатах здебільшого державна. У приватних школах навчаються 15% учнів. Освітні заклади контролюють і фінансують місцеві органи влади.

Що з'явиться в школах

Підготовка вчителів, які навчатимуть першокласників за новими підходами, закінчиться у червні. Обладнати нові класи встигнуть до 1 вересня, упевнена виконувач обов’язків директора Одеського обласного інституту удосконалення вчителів Любов Задорожна. За її словами, на обладнання одного класу може знадобитися 150-250 тис. гривень. Сума залежатиме від кількості учнів у класі.

"Там і меблі, і дидактичні матеріали - на кожний цей вид є своє фінансування і своє співвідношення, - пояснює Задорожна. - Є і на підвищення кваліфікації вчителів, є на мультимедійні комплексі, які мають бути – скажімо, міні-типографія, яка має бути в кожному класі, - і електронні підручники, які будуть опробовувати – теж є фінансування окремо для перших класів".

Читайте також: Не стіни та стенди в школі є головним

Самі ж будівлі шкіл знаходяться на балансі органів місцевого самоврядування, додала Задорожна. Але щоб створити новий освітній простір, передбачений реформою, потрібно перебудувати освітні заклади, а не просто замінити вікна чи двері.

Новий закон Про освіту ухвалили у вересні минулого року. На черзі - ухвалення нового закону Про загальну середню освіту.


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  

Новости