Як обрати лікаря, якому довіряєш
З першого квітня розпочалася національна кампанія "Лікар для кожної сім’ї". Українці зможуть підписати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром.
Скажу відверто, тема медицина для мене дуже близька. За чотири роки діяльності на посаді голови Гадяцької РДА, нам з командою вдалося багато зробити для медичної галузі. Ми закупили новітнє медичне обладнання, відремонтували медзаклади, осучаснили відділення. Все це для того, щоб мешканці району мали доступну і якісну медицину. Зараз у нашій країні відбуваються зміни у системі охорони здоров'я, і я разом із мільйонами співвітчизників вболіваю за успіх реформ.
Місце прописки не впливає на вибір лікаря!
"Кріпосне медичне право" скасовано! Відтепер українці вільні у своєму виборі – ви не мусите підписувати декларацію за місцем прописки чи проживання. Ви можете обрати будь-якого лікаря, якому довіряєте і чиє місце розташування робочого місця зручне для вас. Гроші за ваше лікування заплатить держава. Вам потрібно лише прийти до медзакладу з документами і підписати декларацію з лікарем.
Читайте також: В чем ценность горячих дебатов вокруг медицинской реформы
Документи, які потрібні для підписання угоди з лікарем для дорослого – паспорт та ідентифікаційний номер. Для дитини – свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) одного з її батьків або опікунів.
Як підписати декларацію?
Спершу – оберіть лікаря. Важливо: заклад, у якому працює обраний вами лікар, має бути підключеним до системи "Електронне здоров’я".
Наступним кроком має бути – звернення у медзаклад, де працює терапевт, педіатр чи сімейний лікар, з яким ви хочете підписати декларацію. Декларації укладаються виключно в електронній формі: уповноважена особа закладу первинної медичної допомоги (в різних медзакладах це може бути або реєстратор, або медсестра, або лікар) внесе ваші дані в систему і роздрукує декларацію. Ви маєте підписати її у двох примірниках (один із них залишається у вас).
Важливо: уважно перевірте усі свої дані. Якщо помітили помилку – скажіть про це уповноваженій особі медзакладу.
В яких випадках звертатися до лікаря?
Ви зможете звертатись до сімейного лікаря з будь-якими питаннями, пов’язаними зі здоров’ям. Як показує світовий досвід більшість проблем із здоров’ям можуть бути вирішені на рівні первинної ланки, особливо у разі вчасного звернення.
Читайте також: Медреформа: українська медицина потребує революції відповідальності
Крім безпосереднього обстеження і лікування, лікарі первинної ланки в разі необхідності будуть також видавати направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписувати рецепти на ліки, в тому числі які підпадають під програму "Доступні ліки" (безкоштовні ліки в аптеці, за які платить держава), та будь-які медичні довідки, наприклад, до басейну та інше.
Я переконаний, що зміни в галузі охорони здоров'я – це крок до якісного та ефективного лікування. Не все відразу буде гладко. Але я впевнений, що врешті все це дозволить підняти на більш високий рівень нашу медицину. Нарешті будуть скасовані "подяки", "побори" та "вимагання". На зміну їм прийдуть високі та гідні заробітні плати для лікарів, а пацієнти отримають доступне та якісне лікування.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки