MENU

Як українські споживачі та шахтарі швейцарських пенсіонерів підтримували

2566 0

Недавно вийшла новина, що 80% антрациту імпортується із Росії. 

Тут два цікавих моменти про імпорт та ціну антрациту:

1. Антрацит складає менше 20% украінських потреб в енергетичному вугіллі. Решта, понад 80% – це вугілля марки Г, що видобувається в Україні.

Звичайно, оскільки антрацит імпортується, то саме до нього мав би застосовуватися імпортний паритет – це об’єктивно і справедливо. Але який імпортний паритет?

Читайте також: Наслідки монополізації енергетичого ринку. ІНФОГРАФІКА

Менше 20% від усього антрациту імпортувалося із ПАР. Вугілля у ПАР дешевше, аніж у Роттердамі, але транспортування з ПАР трохи дорожче. Тому формула Роттердам+ дає практично той же результата, що і ПАР+.

Але чому ж по формулі ПАР+ або Роттердам+ нам у тарифи зараховується вугілля із Росіі? Хіба це не очевидна афера, якщо це вугілля у морські судна взагалі не потрапляє, а напряму з Ростовськоі області іде на Луганську ТЕС у місті Щастя? 

Очевидно, що імпортний паритет має бути по ціні та вартості транспортування, з найближчої імпортної точки, звідки товар реально імпортується.

2. Друге цікаве питання, що 99% імпорту було через посередників, іншими словами – через прокладки.

Виявляється, найбільше імпорт антрациту, зокрема із Росії, ішов через ... Швейцарію!

Звичайно, фізично вугілля не ішло через Швейцарію. Це просто наш немонополіст, вставляв у поставку вугілля свою швейцарську прокладку DTEK Trading SA, що зареєстрована у Женеві за адресою Place de Chevelu 6, і залишав на ній маржу 300-600 грн на тоні. А в Украіну вже потрапляло «дороге» вугілля, яким вони козиряли у прес-релізах.



Таким чином гроші виводилися із України, на вугільну галузь далі немає коштів, украінські шахтарі мають низькі зарплати, державний бюджет недоотримував відповідний податок на прибуток, тобто відповідна зарплата у вчителів та лікарів. А у споживачів високі тарифи, щоб покрити це «дороге» вугілля, гроші від якого осідали у Швейцарії.

Але зате немонополіст за наші тарифні гроші підтримав швейцарський бюджет, швейцарських пенсіонерів, вчителів, культуру, освіту, науку, поліцію.

Читайте також: Отруйна безвідповідальність Ахметова. ВІДЕО

За моїми оцінками, за минулий рік у Женеві осіло біля 1,5 млрд грн такоі «вугільної» маржі, з якої там були заплачені податки, а в Украіні – не були.

Ось така ми могутня нація, що за допомогою формули Роттердам+ підтримуємо не тільки американських шахтарів у Пенсильванії, але і швейцарських пенсіонерів.

Кращі публікації з блогів відтепер у твоєму месенджері! Підписуйся на UAINFO у Telegram: https://t.me/uainfo_org

 

Andriy GERUS


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини