Три поради, які допоможуть у спілкуванні із підлітком
Підлітковий вік – найскладніший у житті людини, пише у своєму блозі на "Новому часі" психолог-практик Михайло Лабковський.
Цей період непростий як для дитини, так і для батьків: спадкоємець стає "колючим", відлюдним, емоційним. Як йому допомогти? Запам'ятайте три головні факти.
Читайте також: Чому виховання дітей – це як гра в керлінг
1. Сепарація неминуча. Дитина одного разу стане дорослою, а значить, їй треба буде самостійно вирішувати питання, знаходити роботу, шукати супутника життя й будувати сім'ю. Система цінностей її покоління ніколи не буде такою ж, як ваша. Тому пам'ятайте: ви завжди можете допомогти дитині порадою й підтримкою, поділитися знаннями. А ось насаджувати свої ідеї, критикувати плани, говорити, що краще стати бухгалтером, ніж блогером (хоча сьогодні вже всім зрозуміло, яка професія затребуваніша), однозначно не варто. Ваше батьківське задання – не робити свою дитину "цілеспрямованою й успішною людиною", а створити такі умови, в яких вона навчиться бути незалежною.
2. Кожен має право на таємниці. Він уже не наївний малюк, якого цікавлять ляльки й динозаври, а наполовину доросла людина, яка теж закохується, розчаровується, шукає себе й намагається зрозуміти життя. І це значить, що якимись речами йому абсолютно не потрібно з вами ділитися (я не говорю про захоплення сигаретами або алкоголем). Тому, якщо не хочете виростити смиканого "злодюжку", який ховатиме від вас усе, що тільки можна, ніколи не читайте його листувань, щоденників і повідомлень у смартфоні. В іншому разі ви точно про нього нічого не знатимете.
Читайте також: Усе починається з дитинства: коли людина не на своєму місці
3. Хочете довірчих відносин? Будьте лояльні. Основна причина, з якої підлітки замикаються й відділяються від батьків, – критика. Якщо ви покажете, що відкриті, приймаєте її судження й інтереси, ваша дитина отримає підтримку та змогу ділитися з вами. А ось ті батьки, які вічно бубонять про "не той" колір волосся, "якісь дивні штани" й "незрозумілі захоплення", навряд чи зможуть бути з дитиною на одній хвилі.
І наостанок. Пам'ятайте: коли спадкоємець стає підлітком, батько втрачає авторитет. Він більше не здається дитині великим і впливовим супергероєм. І з цим доведеться змиритися. Але зате у вас з'являється чудова можливість стати його старшим другом. Опорою, підтримкою. Для цього не треба освоювати молодіжний жаргон, реєструватися в Instagram і слухати інді-рок. Досить просто щиро його любити.
Найкращі публікації з блогів відтепер у твоєму месенджері! Підписуйся на UAINFO у Telegram: https://t.me/uainfo_org
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки