Ми подорожуємо прекрасними країнами і не вміємо бачити
Моя прабабуся Люба любила сидіти на лавці за воротами і спостерігати за всім, що відбувається навколо. Здавалося, що тут цікавого, у звичайному селі, де дорогами ходять одні і ті ж люди, де не трапляється нічого незвичного?
Баба Люба вмощувалась на лавочці, іноді опираючись на ціпок, і довго-довго сиділа в тіні старої берези.
Вона споглядала. І бачила. Бачила, як прокидаються дерева після зимового сну. Бачила, як два незвичні жуки боролись за кусень впалого яблука, як збираються горобці на дротах, виспівуючи та штовхаючи один одного.
Читайте також: Неймовірна краса: ніжно-рожеві квіти сакури з'явилися в різних куточках Ужгорода. ФОТО
Бачила, наскільки прекрасними бувають вечірні хмарини, які утворювали у високому небі силуети різних небачених звірів.
Бачила сонце, що сідає: а воно було різним, від жовтопекучого до кольору буряків, які я малою видьоргувала з грядок.
І я, стомившись від дитячих пустощів, сідала біля баби Люби і вчилась бачити. Я сиділа на звичайній сільській лавочці і спостерігала за природою – красивою, величною, граційною. Ластівки купались у пилюці, кіт притулився до її ніг, а там, у надвечір’і, повертались корови із пасовища.
Старі люди в селах вміють бачити. І навчитись цьому не так просто, як здається. Треба вміти відкидати лушпиння зайвих думок і просто милуватись навколишнім світом.
Нині ж багато хто з нас подорожує по прекрасних країнах і не вміє бачити. Дивиться поверхнево, ніби для галочки: ось, мовляв, і я побував у Європі.
Кількість без якості. Можна побачити півсвіту і залишитись з черствим серцем, не навчившись бачити барви життя. А можна побачити лише окрайчик світу, але набратись по самі вінця емоцій та почуттів.
Читайте також: Наступила весна. Восхитительные кадры пробуждения природы
Не чекайте манни небесної. Можливо, ви не поїдете в цьому році в Чорногорію. Чи в Грузію. Чи в Монако. Але любити природу у її різноманітності можна вже зараз. Просто варто зупинитись. Хоч на мить. І побачити.
Найкращі публікації з блогів відтепер у твоєму месенджері! Підписуйся на UAINFO у Telegram: https://t.me/uainfo_org
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки