Україна, Білорусь, Литва і Польща мають об’єднатися проти Росії. Це може бути новий формат Гадяцького договору – Безсмертний
Білорусь – держава, до якої я ніколи не буду байдужим. Вчора мав нагоду зустрітися у Києві з представниками громадянського суспільства, різних демократичних сил цієї країни. Вони приїхали сюди на міжнародну конференцію «Україна-Білорусь: від викликів до спільних проривів».
Я повторив їм те, що завжди казав, коли ще працював послом у Білорусі: ідіть на вибори у своїй державі. Учіться владі, учіться боротись за владу, виборювати її в найскладніших умовах. Попри все. Це надважливо не тільки для Білорусі, а й для всього нашого регіону.
Читайте також: Яременко: Несамостійність Білорусі в безпековій та оборонній сфері – непристойно очевидна
Переконаний: до того часу, поки Білорусь перебуватиме під прямим впливом Росії, а Україна блукатиме у своїх зовнішніх позиціях, Європа ніколи не почуватиметься у безпеці. Це місце так і залишиться найвразливішим для європейської безпеки.
Історія допустила велику помилку, коли дозволила чотирьом країнам – Україні, Білорусі, Литві і Польщі – рухатися до європейської спільноти з різною швидкістю. Пам’ятаєте з історії Гадяцький договір 1658 року? Тоді об’єдналися Руське Князівство, Князівство Литовське і Польська Корона. Поки ми не зрозуміємо глибину помилки відходу від принципів Гадяцького договору, то так і будемо блукати, шукаючи себе в цьому бурхливому світі.
Я вважаю, що сучасні Україна, Білорусь, Литва і Польща мають об’єднатися у протистоянні агресії Росії. Це може бути новий формат Гадяцького договору. Наприклад, я б пропонував створити Союз країн «Трьох морів». Або Союз Міжмор’я. Ця ідея востребувана геополітичною ситуацією і над нею треба працювати.
Річ у тім, що відсутність політичної єдності у цих чотирьох країнах – це міна уповільненої дії. Повірте, вона буде періодично спрацьовувати в напрямку руйнування європейської безпеки.
Читайте також: Как Украина ужесточила санкции против РФ
Як показує історія, держави цього регіону завжди досягали успіху тільки тоді, коли стояли на спільних позиціях.
Переконаний, що зрештою ми до цього знову дійдемо. Тому і закликаю представників демократичного суспільства Білорусі не опускати рук.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки