MENU

Оформляйте допомогу на дитину онлайн

970 0

Близько сотні державних послуг в Україні доступні онлайн. Це і реєстрація бізнесу, припинення фізичної особи-підприємця, реєстрація земельної ділянки та багато інших, котрі доступні через «Он-лайн будинок юстиції».

Відповідно до Концепції розвитку електронного уряду наша країна до 2020 року повинна перейти на електронну взаємодію з громадянами та бізнесом. Паперові довідки залишаться в минулому – всі державні органи матимуть доступ до даних в онлайн-режимі.

Щоб зекономити час і не стояти у втомливих чергах, за допомогою Міністерства юстиції Міністерство соціальної політики та Державне агентство з питань електронного урядування запровадили Е-послугу «Оформлення допомоги при народженні дитини» на порталі e-services.msp.gov.ua.

Відтепер допомогу при народженні батьки можуть оформити онлайн. Адже тільки по Києву з початку 2018 року було зареєстровано майже 11 тисяч новонароджених.

Основні переваги онлайн-сервісів:

  • послугою ви можете скористатись, не виходячи з дому чи офісу: подати заяву та отримати результат;
  • скористатися послугою ви маєте змогу цілодобово, кожного дня;
  • перелік документів скорочено.

 

Як скористатися онлайн-послугою «Оформлення допомоги при народженні дитини»:

1.Необхідно заповнити електронну форму заяви на сайті Міністерства соціальної політикиe-services.msp.gov.ua.

Заяву потрібно засвідчити електронним цифровим підписом та подати її на розгляд.

Процес авторизації користувача на порталі https://e-services.msp.gov.ua/ відбувається у два способи: або через електронну пошту, або завдяки електронному цифровому підпису (ЕЦП).

Далі відкривається електронна форма, яку слід заповнити. Власне, слід зазначити відомості про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються. Також обрати спосіб, в який зручно отримувати виплати. Це може бути особистий банківський рахунок або відділення «Укрпошти». І насамкінець, система автоматично підкаже територіальний орган соціального захисту, який має розглянути запит.

Читайте також: Как сделать онлайн-платежи удобными и безопасными

Завдяки автоматичній перевірці та підказкам заповнення електронної форми відбувається легко і просто – з мінімальним ризиком допущення помилок.

2. Потім ця заява автоматично потрапляє через систему виплат Міністерства соціальної політики до кабінету працівника Управління соціального захисту за місцем реєстрації (прописки) заявника.

3. Працівник Управління перевіряє подані документи і призначає допомогу.

4. Далі ви маєте отримувати допомогу на вказаний банківський рахунок або через відділення «Укрпошти», якщо обрали саме її для отримання допомоги.

Завдяки налагодженій взаємодії між реєстрами Міністерства соціальної політики та Міністерства юстиції було скорочено перелік документів, які мають подати заявники.

Відтепер не потрібна копія свідоцтва про народження дитини – працівники Управління соціального захисту самостійно перевіряють онлайн наявність відповідного свідоцтва у реєстрі актів цивільного стану.

Читайте також: Укрзалізниця почала онлайн-продаж квитків на поїзди в Євросоюз

Якщо користувач має ЕЦП, результати розгляду заявки також надходять онлайн – на електронну пошту заявника.

Але відсутність ЕЦП не є перешкодою для користування сервісом. У такому разі онлайн можна направити документи на попередній розгляд, що скоротить час особистого візиту до Управлінь соціального захисту.

Розгляд документів щодо призначення державної допомоги відбувається протягом десяти днів від дня звернення.

Рішення про призначення допомоги надсилається заявникові електронною поштою (або надається особисто – під час візиту) протягом п’яти днів після прийняття відповідного рішення. Однак завдяки автоматизації, яка значно пришвидшує процес розгляду документів, заявник часто отримує рішення раніше встановленого законодавством терміну.

Тож, якщо ви цінуєте свій час і не хочете витрачати його на виснажливі черги, користуйтесь сервісами держави онлайн!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Станіслав КУЦЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини