Не буде тут у нас ніякої Європи, якщо ми не станемо членом НАТО – Безсмертний
Напередодні Днів Європи говорив зі своїми студентами про Україну і ЄС. Чому нас все-таки тягне туди? Але водночас не виходить жити за європейськими цінностями? Чому українська душа блудить у тенетах між заходом і сходом і ніяк не може знайти свого місця?
Коли ми кажемо, що Україна – це Європа і має стати членом ЄС, то одночасно треба говорити про ще одну дуже важливу річ. Україна також має стати членом НАТО. Євросоюз дорівнює НАТО. Ці речі ні в якому разі ніколи не треба розділяти. Не буде тут у нас ніякої Європи, якщо ми не станемо членом Північноатлантичного альянсу. І навпаки: ми не зможемо стати членами НАТО, якщо не увійдемо в ЄС. Це взаємопов’язані речі.
Читайте також: Нові ідеї для ЄС: про що говорять між собою європейці
Не треба дурити себе думкою, що в угоду якійсь політичній кон’юнктурі їх можна якось розділити. Бути десь наполовину не вийде. Не може бути європейських цінностей без безпеки, яку дає НАТО. Достойне суспільство неможливо побудувати, коли кульгає система оборони.
НАТО – військово-політичний блок. Але щоб стати його членом, треба виконати програму, яка майже на 90% складається з соціальних, гуманітарних, економічних, культурних параметрів. На 90%!
Об’єднана Європа і європейські цінності починаються з безпеки. Недаремно як тільки в останні роки робились удари по безпеці, ЄС почав тріщати по швах. Зараз Євросоюз має вистояти перед загрозою двох найбільших ворогів – Ісламської держави і Росії. Перша штурмує терактами. Друга розколює європейське суспільство підтримкою право- або ліворадикальних рухів, які вже прийшли до влади в кількох країнах.
Тим не менше шлях України до Євросоюзу (читай НАТО) – це передусім ціннісний вибір. Остаточного ціннісного вибору у нас досі немає. На Заході панує диктатура права. У нас – диктатура правового нігілізму. Там живуть за законами. А тут хто як – хто за розумом, хто за силою, хто за підлістю, хитрістю. Для європейських (натівських) цінностей немає значення, кого побили на вулиці – народного депутата чи звичайного громадянина. Вони захищені законом однаково.
Якщо ми думаємо, що можна увійти в ЄС і НАТО, не запровадивши тут диктатуру права, то дуримо самі себе. Українці масово виїжджають у країни Євросоюзу не тільки в пошуках заробітку. Вони також шукають ті цінності, які їм здатна забезпечити Об’єднана Європа. Чим швидше вся наша держава зробить вибір на користь тих цінностей, тим швидше ми і отримаємо шанс стати членами Євросоюзу і НАТО.
Заради цього варто закатати рукави і братися до діла.
Читайте також: Скільки коштує членство в ЄС
P.S. Викладачем я вже восьмий рік працюю в Київському національному університеті культури і мистецтв. Читаю три предмети: «Україна у світовій політиці», «Право зовнішніх зносин», «Дипломатичний протокол і церемоніал». Переконаний: якщо в житті настає момент, коли відчуваєш переповненість знаннями, то ними обов’язково треба ділитися.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки