MENU

Українському журналісту в Росії загрожує 14 років ув'язнення

4165 0

Шок! Українському журналісту в Росії загрожує 14 років ув'язнення?!?

Сьогодні, 28 травня у Московському міському суді відбулися дебати щодо подальшої долі українського журналіста, власкора агентства Укрінформ у Парижі Романа Сущенка.

Нагадаю! Сущенка російська сторона безпідставно звинувачує у шпигунстві. Мовляв, Роман Сущенко працював на українську військову розвідку ГУР МО. Без жодних доказів і обгрунтувань російські прокурори поставили вимогу суддям — 14 років ув'язнення українському журналісту.

Остаточного рішення суд ще не виніс. Але ще не було такого випадку, аби російські судді не задовільняли вимоги прокуратури щодо громадян України.

Читайте також: Бранці Кремля й цинічна європейська вибірковість щодо російських злочинів

Вболіваю за усіх незаконно ув'язнених українців в Росії і Україні. Але саме ця справа і справа Миколи Карпюка для мене особливо чутливі і болючі. Микола Карпюк — мій добрий товариш і побратим по УНА-УНСО вже довгі роки. Роман Сущенко — не поросто колега-журналіст, а колега, який, як і я працювали закордонними кореспондентами в Укрінформі. Я був кореспондентом Укрінформу у Брюсселі, а Роман Сущенко у Парижі.

Коли сьогодні довідався про вимоги російських прокурорів — по тілу побігли "мурашки". Я приміряв випадок з Романом на себе. Запросто міг опинитись на його місці. Моя, формально, рідна сестра, швагро, дві племінниці прожиають в Москві. І мене могли легко заманити агенти ФСБ в Росію. Мовляв, сестра присмерті, негайно приїзди, потрібна твоя допомога. І я б разом з іншими українськими бранцями роками шліфуав би нари російських СІЗО і тюрем.

Сподіваюсь, що після того, як в Україні буде переобрана нова влада, новий АДЕКВАТНИЙ, ПРИТОМНИЙ президент України — ми будемо робити більш рішучі і жорсткі кроки у відповідь Росії, аби визволити наших бранців з російської неволі.

Читайте також: Появилась надежда на обмен наших журналистов-заложников – Казанский

В Україні діє велика агентурна мережа російських спецслужб. Скажіть, що було б якби СБУ арештувала Віктора Медведчука і його дружину? Тоді б ми мали дуже добрий обмінний матеріал — обміняти родину Медведчуів на всіх українських політв'язнів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram

Ростислав ДЕМЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини