MENU

Портников: "Газпром" знищує сам себе

3308 0

Арешт активів "Газпрому" в Європі – мабуть, найцікавіший результат судового позову російського газового монополіста й української компанії "Нафтогаз". А те, що арешт цей почався з акцій "Газпрому" в проектах "Північний потік-1" і "Північний потік-2" може серйозно загальмувати будівництво нових трубопроводів.

Так що це одночасно удар і по Москві, і по позиціях європейських лобістів її інтересів. Під сумнів поставлені десятиліття лобістських зусиль, мільярди доларів, які були витрачені на доказ важливості проектів і корумповання їхніх прихильників. І все це зробив зовсім не "Нафтогаз". Все це зробив сам "Газпром".

Тому що арешт активів "Газпрому" – зовсім не прямий наслідок рішення арбітражу. Згідно з цим рішенням, "Газпром" зобов'язаний розрахуватися з "Нафтогазом". Але російський газовий монополіст розраховуватися не хоче. Як відомо, справжні пацани з пітерських підворіть своїх боргів ніколи не віддають. Та й Путін за таке самоуправство по голові не погладить.

Так що "газпромівцям" доводиться вишукувати можливості опротестувати рішення арбітражу. Простіше кажучи – тягнути час. Але звернення до апеляційного суду не скасовує рішення арбітражу. Цього в "Газпромі" могли просто не врахувати. Як не врахувати й того, що поки апеляційна інстанція розглядатиме позов росіян, їхні активи будуть заморожені, а будівництво трубопроводів – зупинено.

Чому в "Газпромі" не могли зрозуміти таку просту річ? А тому, що в Росії вважають за краще жити у власній реальності. Ця реальність має на увазі, що звернення до суду закінчується перемогою того, чия правда. А правда поза всяким сумнівом і завжди російського заявника – кого ж іще? Тому що судочинство на Заході – чесне. А "Газпром" – чесний завжди. Адже він – національне надбання.

Читайте також: Суд заморозив акції проектних компаній – учасниць "Північного потоку-2"

Комусь такий хід думок може здатися шизофренією. Ну а хіба всі інші дії Кремля – ​​не шизофренія? Війна у Грузії, анексія Криму, війна на Донбасі, вбивства, отруєння – ось це все? Має логічне пояснення? Політично мотивоване? Допомагає зростанню рейтингу з 78% до 89%? Хіба не зрозуміло, що маємо справу з шизофрениками? І те, що ми досі намагаємося пояснити дії безумців із позицій логіки й поведінки психічно нормальної людини – це не їхня проблема, а наша.

Варто Путінові піти з Донбасу – й він знову оживить проросійську, колабораціоністську Україну. Вона тільки чекає "миру", щоб учепитися в горло Україні справжній, щоб закричати на всю свою підлу горлянку "какая разница"?

Але Путін стоятиме на Донбасі на смерть.

Варто "Газпромові" сплатити рахунки – й він зможе продовжити будівництво "Північного потоку-2". Зможе полегшити тиск на Україну і створити можливості для військового наступу. Власне заради цього й будуються всі ці трубопроводи – щоб там не розповідали росіяни та їхні лобісти на Заході. Але "Газпром" не хоче платити.

І так у всьому.

А час іде. Це час працює на нас. Кожного дня в нашій країні стає менше радянських людей – таким є невблаганний закон життя і смерті. Змінюються шкільні програми, мова медіа та побутового спілкування, змінюються міграційні потоки.

Читайте також: Перетворення Росії: з Імперії зла – на Імперію фейків та імітації

Колабораціоністська Україна – Малоросія, Новоросія – просто вмирає. Тане. Мине ще кілька років – і нікому буде перемагати на виборах. Й Україну не буде сенсу окуповувати та приєднувати – як нема чого окуповувати Польщу або Фінляндію.

А потім помре й сам Путін. Це теж такий закон життя і смерті. Ти вмираєш, навіть якщо ти президент Росії. А наступник Путіна почне боротьбу з його культом особистості й наслідками цього культу. У Росії нічого іншого просто не вміють, окрім як боротися з наслідками правління померлих вождів. Це красиво і – головне – безпечно.

Тому цей наступник відмовиться від Криму, піде з Донбасу і поїде до Білого дому просити вибачення. А "Газпром" розділить на різні компанії – тому що так порадять у ЄС.

Путінові й "Газпрому" потрібно поспішати. З Україною треба розправитися якомога швидше. Поки кількість зрадників і "корисних ідіотів" у цій країні ще достатня для того, щоб забезпечити управління окупованою територією.

Нам просто пощастило, що вони – шизофреники.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ПОРТНИКОВ


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости