MENU

Кому українці довіряють обрання суддів Антикорупційного суду. ІНФОГРАФІКА

1723 0

83% українців вважають, що боротьба з корупцією в Україні неуспішна. Про це свідчать травневі дані Фонду "Демократичні ініціативи" ім. І. Кучеріва. І це попри те, що за 2017 рік Україна піднялася в рейтингу Індексу сприйняття корупції. Дуже прикро, що за чотири роки від початку революційних змін суспільство не відчуває себе переможцем у війні з цим ганебним явищем. Людям замало безпрецедентного рівня прозорості в закупівлях і деклараціях чиновників, недостатньо формування нових антикорупційних органів (НАБУ, САП, НАЗК, АРМА). І навіть довгий перелік розслідувань Антикорупційного бюро проти представників політичної еліти не дозволяє українцям повірити, що вони нарешті перемагають корупцію у своїй країні.

Звісно ж, одна зі причин – те, як тема корупції висвітлюється в медіа. Тут традиційно більше про невдачі, ніж про успіхи. Але. Все змінилося б, якби ЗМІ отримали нагоду повідомляти регулярно про... вироки корупціонерам. Інформація про посадки тих, хто краде у свого народу, – те, що кардинально змінить настрій суспільства в бік оптимізму. І це вагома причина таки створити незалежний Антикорупційний суд. Такий, вирокам якого довірятимуть мільйони українців. Довіра залежатиме від особистостей суддів. Якщо мантії одягнуть дискредитовані співпрацею з режимом Януковича правники, або ті, хто судив майданівців, або власники статків незрозумілого походження, – Антикорсуд втратить довіру ще до перших вироків.

Читайте також: Українці дають Заходові карт-бланш на приборкання тих, хто не бореться з корупцією?

І тому важливо доручити вибір суддів тим, кому українці справді довіряють. Хто ж це? Ні, це не представники президента. Їм готовий доручити цю функцію лише кожен двадцятий. І так само органам суддівської влади готові дозволити це робити тільки 9%, лише трохи більше довіряють депутатам – 13%. Натомість лідери довіри – громадські організації (47%) та міжнародні експерти (38%).

Шановні депутати, ви плануєте ігнорувати ці настрої? Можливо, краще таки починати будівництво Антикорупційного суду на засадах, які дадуть йому мандат високої довіри вже на старті? Звісно, якщо ви не зацікавлені в протилежному – профанації нової інституції, яка потенційно може розглядати і справи, які зачіпають ваші інтереси. Але зважте і на свій інтерес, який стане актуальним вже за рік. Виборці всіх партій, які мають шанс на проходження до парламенту, згідно зі травневими даними, підтримують ключову роль міжнародників у доборі суддів.

Читайте також: Безглузді маніпуляції довкола ролі міжнародних експертів у відборі суддів Антикорупційного суду

Попереду вирішальний для долі Антикорупційного суду пленарний тиждень. ВУтім вирішальним він може стати не лише для його майбутнього. Громадянське суспільство й журналісти подбають про те, щоб виборці усіх партій дізналися, як політичні сили врахували їхні бачення формування Антикорсуду. До того ж, якщо вірити економістам, часу на роздуми залишається мало. Якщо парламент провалить голосування за законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд" і не отримає траншу МВФ, на Україні чекають складні часи, не виключений і дефолт.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ярослав ЮРЧИШИН


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости