MENU

Безглузді маніпуляції довкола ролі міжнародних експертів у відборі суддів Антикорупційного суду

1919 0

Сьогодні історичний день – парламент вирішуватиме долю Антикорупційного суду. Ключовим моментом буде боротьба за роль ради міжнародних експертів у відборі суддів. І в залі вкотре пролунають маніпуляції щодо державного суверінітету й поваги до громадян України з боку наших партнерів і зокрема МВФ. Ще перед, тим як потрапити в лікарню, просто й доступно розклав безглуздість цієї маніпуляції у трьох пунтках.

Читайте також: Законодавча фінішна пряма Антикорупційного суду: лишилося дійти згоди лише щодо одного

1. Чому саме міжнародні інституції

Було би чесно і правильно, щоб у цьому питанні ми чітко розділяли український народ від тих, хто цей народ грабує, прикриваючись монопольним правом на правосуддя. Ми вимагаємо, щоб саме міжнародні інституції мали право визначати експертну раду при обранні суддів Антикорупційного суду, не тому, що ми не довіряємо нашим. українським експертам. Я знаю багатьох фахівців, молодих юристів, адвокатів, прокурорів і навіть суддів. Але я впевнений, що без ідтримки міжнародної спільноти такі люди в експертну раду не попадуть. Покажіть мені, де в нас когорта молодих адвокатів, суддів або прокурорів, яких пітримали за останні три роки? Що коїться з Горбатюком? Що коїться з ДБР, НАБУ, САП, НПУ?

2. Виявляється, брати гроші на антикорупційні реформи – це не приниження, а контроль за цими реформами – приниження?

Спитайте представників Адміністрації президента й уряду, хто оплатив нашій країні електонну декларацію. Можливо, депутати дістали гроші, можливо, вони зменшили свої зарплати, можливо, зменшили витрати на пісенні конкурси, – ні! Вони пішли, принижуючи себе і країну, за декількома сотнями тисяч долларів, це не мільярди. То ООН, дайте нам гроші, бо ми не можемо. Можливо, це якийсь олігарх тут, закривши бізнес, дав гроші нам на реформу поліції? Ні. Це США вимушені були дати, і це приниження для країни. Що ми маємо питати такі речі, коли в нас відбуваються те, що бачимо тут. Коли корупція не просто десь, а у владних коридорах. Коли показують маєтки, і водночас, скажіть, сидить американець, пересічний, десь у Конектикуті, який сплатив податок, і він потім бачить, що тут к нас, ми своїм урядом, (знову, це не укаїнський народ це робить). Це не робить Байден, це роблять конкретні люди в уряді, які дотують бізнес, із конкретних бізнесменів. От що він має думати? Він сплатив податки в Україну. За ці гроші тут створили Антикорпційних суд та Антикорпційне бюро, або рефрму поліція зробили, або елекнтронну декларацію. Потім з’являється пан Бурбак із пані Герасимовою, це представники прямі, права рука Порошенка і права рука Яценюка. І закон вносять, яким хочуть знищити Антикорпційне бюро; от скажіть, що має думати ця людина, тільки одне, щоб ось ці люди, не український народ, не треба принижувати народ і країну, що це вони роблять, коли буде інша влада, такого не буле, так от конкретно, ці люди, вони знищують нас, наш сувернітет, і саме для них існують такі, які маючи бізнес з нашими корупціонерами, потім диктують президентові, кого генпрокурором ставити. 

Читайте також: Українці дають Заходові карт-бланш на приборкання тих, хто не бореться з корупцією?

3. Ми проходилу цю пастку за часів Януковича

Коли каже МВФ і б'є по руках, він б'є не український народ по руках, вибачте, він б'є тих, хто краде сьогодні й тут, і прізвища цих людей ми знаємо. І не треба їх прирівнювати до українського народу. Це неповага до народу – перше. А по-друге, це саме те, що робив Янукович. За всієї поваги до чинного президента, оце, що відбувається саме тут, нагадує мені, те, що мало місце в 2012 році. Коли президент Янукович у своєму кабінеті давав наказ про затримання Юлії Тимошенко, про її ув'язнення, про увязнення Юрія Луценка, про те, що робилося зі ЗМІ та свободою слова, а потім приїзджали міжнародні експерти, і він казав: "До чого тут я?!" Це ж незалежні суди, це ж парламент не може прийняти закон, який відпустить Тимошенко, це все чесно! І далі в ефірах продовжують говорити, що крала Тимошенко, які законодавчі проекти, як її вилікувати, хто був адвокат, хто був прокурор. А головна мета в цьому – вкинути в суспільсто щось і відбілити себе, і для міжнародної спільноти поставити галочку, що дивіться, я все роблю, але не виходить.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Мустафа НАЙЕМ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини