MENU

Скандал у Нацраді з питань телебачення: Черниш бойкотує засідання, доки не буде подовжено ліцензії "Інтеру" та "1+1". ЗАЯВА

2755 0

Сьогодні на засіданні Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення вчетверте немає кворуму. Про це йдеться у заяві членів Нацради на офіційному сайті.

Ольга Герасим’юк відсутня з поважних причин – вона у закордонному відрядженні.

Олег Черниш відсутній за власним бажанням. У вівторок він звернувся до голови Національної ради з проханням підписати відпустку на 4 дні без збереження заробітної плати. Голова Національної ради не підписав його заяву через те, що сьогодні в порядку денному вже близько 200 питань.

Серед них такі, що пов’язані із національною безпекою – розбудова українського мовлення на непідконтрольних територіях Донбасу, окупованого Криму і прикордонних територіях із державою-агресором, а також перехід країни на цифрове телевізійне мовлення.

Маємо пояснити цю ситуацію, яка триває понад місяць, йдеться у заяві.

У п’ятницю на нараді членів Національної ради, на якій був присутній Олег Черниш, було одностайно погоджено порядок денний на цей четвер. Повторимо – всі члени Національної ради одноголосно проголосували за сьогоднішній порядок денний у такому вигляді, в якому він викладений на сайті регулятора.

Першим ішов блок питань про розгляд постанови Кабінету Міністрів України щодо переходу з аналогового телевізійного мовлення на цифрове телебачення, а також результати перевірок, зокрема «1+1» і «Інтер», що були призначені через ознаки порушення Закону «Про телебачення і радіомовлення України». Телеканали демонстрували у своєму ефірі фільми з російськими акторами, які підтримують військову агресію Російської Федерації та заперечують територіальну цілісність України.

Читайте також: Брати Капранови: Істерика на "Інтері" – дуже добрий знак

На наступному засіданні планувався розгляд питань про продовження терміну дії цифрових ліцензій загальнонаціональних і регіональних телеканалів.

Уже цього понеділка Олег Черниш висунув вимогу, що спочатку Національна рада повинна продовжити ліцензії телеканалів, зокрема «Інтер» і «1+1», і лише після цього Національна рада має розглянути результати перевірок цих телеканалів. В іншому разі він не буде брати участь у засіданнях.

Читайте також: СБУ й Нацрада вбачають у скандальному концерті на "Інтері" грубе порушення закону. ДОКУМЕНТ

Розуміючи, що це поставить під загрозу подальшу роботу регулятора, Національна рада заявляє:

 1. Вимоги члена Національної ради є необґрунтованими, як мінімум дивними, а як максимум – мають ознаки лобізму.

Тому що розгляд результатів перевірок компаній, які здійснили порушення закону протягом дії чинних ліцензій, уже після продовження терміну дії цих ліцензій позбавлений будь-якого сенсу.

 2. Але, усвідомлюючи свою відповідальність за подальший розвиток телерадіомовлення в Україні, яка вже понад чотири роки захищає свою незалежність і територіальну цілісність через військову агресію Російської Федерації, через ризик подальшого зриву засідань Національної ради ми вимушені погодитися з ультиматумом члена Національної ради Олега Черниша і розглянути в першу чергу питання щодо продовження терміну дії цифрових ліцензій українських телеканалів. І вже в другу чергу – розглянути результати перевірок телеканалів «Інтер» і «1+1».

 3. Відповідний порядок денний засідання Національної ради на 27 червня буде опублікований сьогодні на сайті регулятора.

 4. Закликаємо громадськість, медіа-спільноту стежити за засіданням Національної ради для того, щоб укотре переконатися, що регулятор провадить свою діяльність, керуючись принципами прозорості, законності й доброчесності.

У популярній спільноті "Mova" у Facebook заяву Нацради прокоментували наступним чином: "Має розглядатися питання #ІнтерНаЦвитар...Українців ці чиновники взагалі за недоумків мають! Ганьба Нацраді! Якщо є наявні, як стверджується в цій ОФІЦІЙНІЙ заяві, ознаки "лобізму", а точніше – корупції, то потрібно звертатися в компетентні органи. Натомість НАЦРАДА "йде на поступки". Такі дії інших членів НАЦРАДИ також можуть бути ознакою "особливої зацікавленості" інших членів цього "незалежного" органу виконавчої влади!"

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини