MENU

Сімейний бюджет: поради та планування

3806 0

Розподіл, збереження і витрачання сімейного бюджету – одне з головних і проблемних сімейних питань. Існує приказка – «скільки б грошей не зароби — все одно не вистачить» і найчастіше так і трапляється.

А причина криється на самому верху. Припустимо, отримала молода сім’я солідну надбавку до заробітної плати та «вперед пускатися у всі тяжкі витрати» — продукти, одяг, позики просить родичам, або яка-небудь велика покупка, яку дуже хотілося придбати раніше і т. д.

І в підсумку, як не дивно, здавалося б, велика грошова сума, розтанула як сніжинка на долоні.

Непомітно розходиться сімейний бюджет тоді, коли немає обліку руху коштів, особливо витрат. Банальна ситуація – всі сімейні гроші лежать в одному місці, і кому скільки необхідно, на те чи інше, бере без урахування можливих майбутніх і необхідних витрат, часто навіть не радячись з чоловіком (дружиною).

Читайте також: Как самореализовываться женщине с ребенком, мужем и целями?

Все це веде до так званого тимчасової фінансової кризи, позикам у знайомих і родичів, а то і до банківських кредитів.

Як можна уникнути настільки непривабливої грошової ситуації? Планування сімейного бюджету

Для початку доцільно проаналізувати співвідношення доходів і витрат за період 2-3 місяців. Визначте, які покупки і витрати були необхідні, а які ні, і постарайтеся виявити і зафіксувати помилки в цій сфері. Оптимальний варіант — завести обліковий зошит, в якій наочно б відображалися всі переміщення грошових коштів.

Перше, що необхідно, це затвердити загальний бюджет (вся сума грошей, якою ви володієте зараз і плануєте її на певний період, зазвичай місяць). Загальний бюджет розбивається на статті витрат.

Сімейний бюджет на місяць приклад

Традиційно виділяються наступні витрати сімейного бюджету:

1. Невідкладні витрати – квартплата, податки, мита, банківські платежі та інше.

2. Харчування – розраховується від кількості членів сім’ї, переваги страв і величини сумарного доходу сім’ї. Зазвичай на харчування доцільно відводити не більше 20% грошових коштів бюджету, частини, що залишилася після невідкладних витрат.

3. Повсякденні витрати — проїзд, предмети необхідного вжитку, одяг автозаправка та інше. Розмір планованих витрат, слід розраховувати виходячи із загальних потреб сім’ї, традиційного побуту і ситуації.

4. Непередбачені витрати (резерв). Трапляються ситуації, коли несподівано, виникає необхідність в певних витратах, наприклад: шкоду сусідам, заподіяну затокою квартири, штраф, придбання дорогих ліків, не дай бог похорон, несподіване запрошення на весілля.

Так само можуть вичерпатися кошти, заплановані на харчування чи ще що. Помилково сказати, що витрати по даній статті будуть щомісяця, але якусь частину бюджету, слід систематично відкладати на ці цілі (щось в роді НЗ).

5. Дозвілля. Особливо актуальна ця тема для молодих сімей. Необхідно визначитися який дозвілля слід розуміти – похід у ресторан, концерт виїзд на природу, оплата фітнес — клубу, або поїздка на курорт або за кордон.

У перших випадках — відкладається певна сума і витрачається протягом місяця з розсуд. В останньому, гроші відкладаються щомісяця, до накопичення необхідної суми, але при цьому не витрачаються.

Якщо сумарний сімейний бюджет по закінченню запланованого періоду не вичерпується, що залишилася сума визначається на розсуд членів сім’ї. Зазвичай гроші відкладаються на велику покупку, переводяться в ліквідну валюту, цінні папери або на вклад у банку.

Читайте також: 7 причин вашей бедности

У процесі, можна здійснювати коригування статей, якщо в одній сфері витрат виявилося більше, а у інших менше ніж планувалося. Але до таких відступам слід вдаватися як можна рідше.

Ми розглянули приблизну, класичну схему планування і розподілу сімейного бюджету. Статті витрат і їх розміри можуть бути різними, залежно від потреб членів сім’ї та величини доходів, але основна суть полягає в дотриманні фінансової дисципліни та контролем над витратами.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Андрей ХИОАРЭ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини