MENU

Трампів радник Болтон між двох вогнів

1236 0

Джон Болтон

Приїзд до російської столиці радника президента США Джона Болтона став однією з головних світових новин. Саме від переговорів, які проведе в Москві один із найавторитетніших і найжорсткіших американських дипломатів, залежить те, чи відбудеться зустріч президентів США та Росії і якою вона буде.

Вже той факт, що підготовкою можливої ​​зустрічі займається саме радник президента США з національної безпеки, а не Державний департамент, показує, яке значення можливій ​​зустрічі з Путіним приділяють у Білому домі. І це не дивно. Нормалізація відносин із Росією була однією з передвиборних обіцянок Дональда Трампа. А Трамп намагається мати вигляд політика, який виконує свої обіцянки. Тим паче до проміжних виборів до Конгресу, підсумки яких будуть визначальними і для його президентства, і для політичних перспектив його прихильників у Республіканській партії. Образ Трампа – політика, який виконує обіцянки – їм просто необхідний.

Читайте також: The Washington Post: Для Джона Болтона Росія є частиною нової "осі зла"

Інше питання – що сторони вкладають у саме поняття нормалізації відносин. Американській стороні важливе вирішення криз, які стали причиною російсько-американської конфронтації. Кремль повинен дати гарантії невтручання у вибори в Сполучених Штатах, продемонструвати готовність знайти спільні інструменти для вирішення криз в Україні та Сирії, погодитися з необхідністю подальшого ядерного роззброєння.

У Кремля зовсім інше уявлення про нормалізацію. У свідомості Путіна Росія – обложена фортеця, а США втручаються у сферу її життєвих інтересів, намагаються "відірвати" Україну від Росії, підірвати режим останнього російського союзника на Близькому Сході, зруйнувати російську економіку й підірвати позиції режиму за допомогою економічних санкцій. У свідомості Путіна США просто повинні дати Росії спокій, у цьому й полягає компроміс. І коли Кремль більше не відчуватиме загроз і втручання з боку Білого дому, можна буде починати новий діалог.

Ці позиції діаметрально протилежні. При цьому сторони не вірять, що опонент дійсно дотримується своєї позиції. Й у Вашингтоні, й у Москві впевнені, що опонент усе розуміє – тільки вдає, що не бачить реальності. І варто тільки визнати реальність, як компроміс знайдеться сам собою. Саме тому діалог Джона Болтона та Сергія Лаврова буде діалогом глухих. І навіть зустріч із Путіним Болтону не допоможе.

Читайте також: Жодного "кримського зближення" між США та РФ нема й бути не може

Але з іншого боку, Болтонові потрібно виконати завдання свого честолюбного шефа. Трампу потрібна зустріч із Путіним і потрібен результат. А Путінові достатньо просто зустрітися з американським колегою, це буде визнання його власної ролі. При цьому Путін чудово розуміє, навіщо американському президентові зустріч зараз.

Тому Болтон виявився між двох вогнів. Він не може домогтися від Кремля потрібного Трампові результата й не може залишити американського президента без зустрічі з російським колегою. Тому Болтонові необхідно буде знайти в Москві хоча б якусь можливість для демонстрації того, що російсько-американський діалог зрушив із мертвої точки. Питання – де "червоні лінії" американських інтересів і принципів, через які радник Трампа не може перейти в цьому пошуку.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини