У Мінську домовилися про перемир'я на Донбасі з 1 липня
Тристороння контактна група з урегулювання ситуації на Донбасі сьогодні за результатами переговорів у Мінську заявила про підтримку режиму припинення вогню на сході України з 1 липня у зв'язку з початком сезону збирання врожаю.
Про це повідомила прес-секретар екс-президента України, представника України в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер на своїй сторінці у Facebook.
"У зв’язку з початком жнив Тристороння контактна група за участі представників ОРДЛО підтверджує повну відданість сторін конфлікту всеохоплюючому, сталому та безстроковому режиму припинення вогню, починаючи з 1 липня 2018 року за київським часом, підтверджує свою загальну і тверду відданість повному виконанню Мінських домовленостей", – йдеться у повідомленні.
У зв'язку з цим сказано, що "задля того, аби цей режим перемир'я запрацював по-справжньому, необхідне виконання безпекового блоку питань Мінських угод".
Читайте також: За час "Великоднього перемир'я" загарбники здійснили 1512 обстрілів, населених пунктів зокрема
"На думку української сторони, має йтися про забезпечення повного, постійного та всеохоплюючого припинення застосування зброї за моніторингу та верифікації Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ і надання гарантій безпеки, насамперед, з боку РФ", – зазначила Оліфер.
Також українська сторона наголошує про необхідність "повернення незаконними збройними формуваннями ОРДЛО до лінії розмежування, встановленої Меморандумом від 19 вересня 2014".
На думку українських учасників переговорів у Мінську, серед іншого йдеться про "моніторинг та верифікацію районів, що мають бути вільними від тяжкого озброєння та військової техніки і розташовані в межах населених пунктів Кальміуське, Новоазовськ, Саханка, Кумачово", про "забезпечення відведення важких озброєнь, а також танків, артилерії, мінометів незаконними збройними формуваннями ОРДЛО у відповідності з Мінськими угодами", про "постійний моніторинг СММ ОБСЄ території вздовж неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону, створення зон безпеки у районах, що розташовані поруч із українсько-російським кордоном", а також про "постійний доступ СММ ОБСЄ до всієї території України, як це передбачено мандатом Місії".
Оліфер зазначила, що питання безпеки були ключовими і в роботі підгрупи з соціально-економічних питань, де особливу увагу приділено роботі Донецької фільтровальної станції.
У зв’язку з початком жнив Тристороння контактна група за участі представників ОРДЛО підтверджує повну відданість сторін конфлікту всеохоплюючому, сталому та безстроковому режиму припинення вогню, починаючи з 1 липня 2018 року за київським часом, підтверджує свою загальну і тверду відданість повному виконанню Мінських домовленостей.
Читайте також: Полем битви номер один є не Донбас, а свідомість кожного громадянина – активіст
"Добова зміна фахівців станції – це приблизно 25 осіб. Щоразу військові Збройних Сил України спільно з СММ ОБСЄ допомагають безпечно дістатися місця роботи працівникам, які мешкають на території ОРДЛО. Відповідно до Меморандуму від 19 вересня 2014 року і встановленої ним лінії розмежування, ДФС має перебувати під контролем України. Лише дотримання цього аспекту може гарантувати і безпеку працівників станції, і безперебійну роботу ДФС, якої потребують сотні тисяч людей по обидва боки лінії розмежування", – написала вона.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Теlegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки