MENU

Судова реформа дозволяє стати суддею завдяки брехні?

423 0

Наталія Марфіна

Завтра, 3 липня, о 10:00 Вища рада правосуддя (вул. Студентська 12 а) вирішуватиме, чи вносити подання про призначення безстроково судді Дніпровського суду Києва Наталії Марфіної.

Президент обіцяв нам, що судова реформа насамперед забезпечить очищення судової системи від заплямованих суддів. Але так видається, що замість очищення реформою буде впроваджено новий стандарт судді "по-новому". Тепер, щоб стати суддею, достатньо збрехати на співбесіді.

Суддя Марфіна причетна до справ Майдану. Вона відмовилася визнавати незаконними дії ДАІшника, який за сфальшованими документами склав протокол на учасника поїздки до Межигіря. На підставі цього протоколу теперішня голова Дніпровського суду Нелля Ластовка позбавила учасника акцій протесту водійського посвідчення. Коли Марфіна розглядала цю справу, її посеред засідання викликали до голови суду. Після повернення вона швидко винесла "потрібне" рішення. Потерпілий був шокований, що на суддю так легко можна впливати.

Читайте також: Як громадяни Росії залишаються українськими суддями

Найлегше впливати на суддів, які дискредитовані чи на гачку. Є всі підстави вважати, що Марфіна є саме такою суддею. Її чоловіка, колишнього працівника СБУ, було спіймано на хабарі в розмірі 180 000 дол. Він рік перебував у в'язниці, а потім отримав вирок про засудження його до штрафу у розмірі... 17 000 грн. Як так вийшло, можемо лише здогадуватись. Одразу після затримання чоловіка суддя Марфіна подала на розлучення й через 10 днів отримала бажане рішення.

Громадська рада доброчесності засумнівалась у справжності такого розлучення та зробила негативний висновок щодо судді Марфіної. На думку ГРД, це розлучення мало ознаки фіктивності з метою уникнути конфіскації майна подружжя.

На співбесіді у Вищій кваліфікаційній комісії суддів Марфіна категорично заперечувала проти висновку ГРД. На пряме запитання члена ВККС суддя чітко вказала, що позов про розлучення був поданий до затримання чоловіка, а стаття, за якою його було затримано, не передбачала конфіскації майна.

Читайте також: Як судді самі собі висновки про недоброчесність скасовують

Ці твердження елементарно перевіряються, що й зробили члени ГРД. Виявилось, що суддя сказала неправду, а ВККС не перевірила слова та надала їй рекомендацію на призначення безстроково. Справа Марфіної, яка успішно пройшла два етапи перевірки у ВККС, доводить "якість" цієї процедури – гарна картинка з наперед прогнозованим результатом.

Тепер останнє слово за Вищою радою правосуддя. Їй відомо, що суддя сказала неправду при отриманні рекомендації. Відомо це й суспільству.

Завтра ми дізнаємося, чи завдяки відвертій брехні можна стати суддею. Чи буде черговий контрольний постріл у довіру до судової реформи?

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Роман МАСЕЛКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини