Будь-які "хороші судді" у нинішній системі ситуацію не витягнуть, – координаторка Євромайдан SOS
Усі так захопилися боротьбою із корумпованими суддями, що звели питання судової реформи виключно до питання індивідуальної доброчесності. І це дуже небезпечне спрощення.
Таку думку на власній сторінці у Facebook висловила правозахисниця, координаторка громадської ініціативи Євромайдан SOS Олександра Матвійчук, інформує UAINFO.org.
Бо судова реформа – це не тільки про те, як вигнати поганих суддів та найняти хороших, посадити зубатих міжнародників в етичні ради чи ліквідувати ОАСК із Вовком на корню.
Чомусь не модно обговорювати такі проблеми, на кшталт, як запровадити позитивні стимули для доброчесних суддів до кадрового росту? Як забезпечити участь громадян у здійсненні правосуддя через суд присяжних, якого в країні досі не існує? Як розвантажити суди через створення інституту мирових суддів для розгляду малозначних справ? Як зняти штучні обмеження у доступі людей до правосуддя – непомірний судовий збір та адвокатську монополію?
І таких проблем багато.
Читайте також: Шабунін: Україна житиме без справедливості ще, як мінімум, кілька років
Cуд – то не тільки орган влади, але й сервіс для задоволення потреб громадян. А якщо говорити мовою Конвенції, то права кожного на "справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір [...] або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення".
Будь-які "хороші судді" у нинішній системі не витягнуть ситуацію, особливо враховуючи незаповнені 2 тисячі вакантних посад та більше 4 мільйони справ на рік. Вони не супермени і всі ці дірки собою не закриють.
Читайте також: Сталися дві ганебні історії. Судову систему потрібно докорінно змінити
Проблеми треба вирішувати.
Якщо ми хочемо дати бій мафії, яка перетворила суди на корпорацію, і тепер отримує із неї корупційну ренту та переслідує нелояльних до корпорації судів, то маємо відійти від простих рішень та почати обговорювати комплексні стратегії.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки