Економіст: За кілька місяців побачимо відновлення кредитування економіки
Чи хочемо ми дешевих банківських кредитів? Звісно, так! Але їх наразі немає.
Хтось звинувачує в цьому Нацбанк. Мовляв, надто висока ставка рефінансування (17% річних), яку встановлює на свій розсуд керівництво головного банку країни.
Деякі експерти бачать проблему в жадібності комерційних банків. "Не хочуть банкіри дешево давати кредити ні бізнесові, ні громадянам, негідники такі!"
Читайте також: В Україні бізнесменів мають за кормову базу й бариг – Пекар
Інші економісти критикують уряд, парламент і президента. "Не турбується наша влада про економіку, – кажуть вони. – Треба ухвалити закони, щоб "пріоритетним" галузям (від агро- йавто- до енерго- та біо-) давати "дешеві" кредити за рахунок держави". Мені здається, що на цих граблях ми вже доволі натанцювалися ще в 1990-х роках.
Я вважаю, що проблема в іншому. У це, мабуть, мало хто повірить, проте банки не кредитують, тому що не захищені від шахрайства позичальників. За допомогою корумповаваних так званих правоохоронних органів і продажних суддів злодійкуваті позичальники можуть фіктивно збанкротувати, вивести активи з-під застави, визнати договір кредитування недійсним тощо. Придумані десятки різних способів "кинути" банк.
Банки у відповідь змушені враховувати всі ці ризики у ставці кредитування. Тому й пропонують компаніям кредити за ставкою 30% річних, а громадянам – іще вище. Добросовісні позичальники платять відсотки і за себе, і за хитрунів.
Читайте також: Мазохізм без задоволення по-українськи
На жаль, закони були на боці шахраїв. Сьогодні, 3 липня, ситуація трохи покращилася. Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №6027д, хоча деякі важливі правки не пройшли.
Думаю, що президент підпише цей закон, і за кілька місяців ми побачимо відновлення кредитування економіки.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки