MENU

Всі дельфінарії в країні мають бути закриті – Богомолець

2097 0

Кожен з них від народження має своє особисте ім’я, вони спілкуються між собою своєю унікальною мовою, вони створюють сім’ї, виховують діточок, сумують, радіють, допомагають один одному... Йдеться не про людей, а про... дельфінів.

Але їм не повезло, що разом з ними на планеті живуть люди, які вирішили, що цих свободолюбивих, добрих та розумних створінь можна тримати у неволі та заробляти на них гроші. Для дельфіна чи білухи, які тонко відчувають буття, перебування у басейні чи дельфінарії рівнозначно знаходженню у концтаборі. Дельфіни сумують, хворіють і дуже часто вмирають від туги за свободою, яку в них колись відібрали...

Читайте також: По той бік Чорного моря

Люди, які плавали разом з дельфінами, зазвичай відчувають, ніби прогулюються з симпатичними людьми по вулиці. Дельфіни доброзичливі та веселі, і якщо вони прийняли вас до своєї компанії, то будуть плавати і розважатися з вами, як з другом та братом. Ці морські створіння настільки розумні, що багато екологів та фахівців вважають, що дельфіни і кити створили свою окрему морську цивілізацію так само, як ми створили її на суходолі.

І все більше людей сьогодні наполягають, що настав час прийняти Декларацію прав китоподібних і заборонити їх тримання у рабстві та використання у розважальних або мілітаристських цілях. Багато країн вже пішли шляхом визнання китоподібних, як “особистостей, що не відносяться до людського роду”.

В Англії, Канаді, Бразилії, Ізраїлі, Індії, Коста-Ріці а також в деяких штатах США використання дельфінів у розважальних цілях повністю заборонене або значно обмежене. Європа також значно просунулася на цьому шляху – в половині країн ЄС вже не тільки закриті всі дельфінарії, але й заборонено використовувати диких тварин у цирках.

Я повністю підтримую такі ініціативи екологів і в Україні та готова за них голосувати у парламенті. У Чорному морі мешкає три види дельфінів: афаліна, білобочка і азовка, які занесені до Червоної книги і яких нещадно експлуатують ділки, тримаючи у рабстві. Всі вони мають якнайшвидше повернутися додому, до моря.

Читайте також: Страшні подробиці екологічного дослідження Чорного моря: що знайшли вчені

Тому сьогодні у Міжнародний день дельфінів, що знаходяться у неволі, я разом з мільйонами людей в усьому світі приєднуюся до вимог захистити цих “морських особистостей” та заборонити їх варварське використання у розважальних цілях. Всі дельфінарії мають бути закриті, а наші морські друзі –відпущені на волю.

У дослідників дельфінів є чудова фраза: "Людство створило гроші, телебачення і атомну бомбу. Дельфіни щасливі без усього цього". Нам точно є чому повчитися у них...

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ольга БОГОМОЛЕЦЬ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини