10 тез про модернізацію України
Валерій Пекар оприлюднив тези свого виступу на щорічній літній Академії з підвищення професійної компетенції "Young UA Summer Academy 2018", організованій представництвом НАТО в Україні
1. Відколи Західна Європа першою перейшла від закритого суспільного порядку до відкритого (від екстрактивного до інклюзивного, від "середньовіччя" до "модерну"), вона захопила провідні позиції у світі, а інші країни, нації та регіони намагаються повторити той самий перехід.
2. Фактично європейський (євроатлантичний) стандарт інституцій став світовим стандартом в економіці, політиці, організації бізнесу, державних інституцій, науки, медицини, освіти, армії тощо. Інші підходи (комуністичний, нацистський, радикально-ісламістський тощо) виявилися нездатними запропонувати конкурентоздатні альтернативи.
3. Україна, без власної держави, розірвана між імперіями, зі слабкими національними елітами та несформованою політичною нацією, застрягла у закритому суспільному порядку й залишилася там фактично останньою в Європі.
Читайте також: 10 наших найбільших здобутків по Революції гідності
4. Але Україна має 15-20% громадян, які прагнуть переходу до відкритого порядку. Це є критична маса для початку незворотніх змін, хоча це далеко від критичної маси для їх успішного завершення.
5. Наша революція, розпочата Майданом, протікає у трьох вимірах: економічна (середній клас проти олігархів), геополітична (українська національно-визвольна, антиколоніальна, антиімперіалістична) та ціннісна. А будь-яка національно-визвольна, антиколоніальна, антиімперіалістична революція врешті переходить у війну за незалежність.
6. Активна меншість суспільства задає напрямок. Пасивна більшість задає темп.
7. Тим часом світ модерну охоплений світовою кризою, і це не просто криза, а пологи народження нового світу. А значить, нам доведеться увійти в цей вогонь і пройти крізь нього швидко, щоб не обпіктися.
Читайте також: Запобігти перетворенню євроінтеграції на чергове "світле майбутнє"
8. Від нас залежить, як ми зіграємо тими картами, які нам потрапили на руки, і поки що ми граємо в цілому непогано. У нашого геополітичного супротивника немає майбутнього, і це дає нам шанс.
9. Наші ключові ресурси: громадянське суспільство, нові люди у владі, новітні технології.
10. Той, хто не має власного проекту майбутнього, стає лише ресурсом для тих, в кого свій проект майбутнього є.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки