MENU

10 тез про модернізацію України

1556 0

Валерій Пекар оприлюднив тези свого виступу на щорічній літній Академії з підвищення професійної компетенції "Young UA Summer Academy 2018", організованій представництвом НАТО в Україні

1. Відколи Західна Європа першою перейшла від закритого суспільного порядку до відкритого (від екстрактивного до інклюзивного, від "середньовіччя" до "модерну"), вона захопила провідні позиції у світі, а інші країни, нації та регіони намагаються повторити той самий перехід.

2. Фактично європейський (євроатлантичний) стандарт інституцій став світовим стандартом в економіці, політиці, організації бізнесу, державних інституцій, науки, медицини, освіти, армії тощо. Інші підходи (комуністичний, нацистський, радикально-ісламістський тощо) виявилися нездатними запропонувати конкурентоздатні альтернативи.

3. Україна, без власної держави, розірвана між імперіями, зі слабкими національними елітами та несформованою політичною нацією, застрягла у закритому суспільному порядку й залишилася там фактично останньою в Європі.

Читайте також: 10 наших найбільших здобутків по Революції гідності

4. Але Україна має 15-20% громадян, які прагнуть переходу до відкритого порядку. Це є критична маса для початку незворотніх змін, хоча це далеко від критичної маси для їх успішного завершення.

5. Наша революція, розпочата Майданом, протікає у трьох вимірах: економічна (середній клас проти олігархів), геополітична (українська національно-визвольна, антиколоніальна, антиімперіалістична) та ціннісна. А будь-яка національно-визвольна, антиколоніальна, антиімперіалістична революція врешті переходить у війну за незалежність.

6. Активна меншість суспільства задає напрямок. Пасивна більшість задає темп.

7. Тим часом світ модерну охоплений світовою кризою, і це не просто криза, а пологи народження нового світу. А значить, нам доведеться увійти в цей вогонь і пройти крізь нього швидко, щоб не обпіктися.

Читайте також: Запобігти перетворенню євроінтеграції на чергове "світле майбутнє"

8. Від нас залежить, як ми зіграємо тими картами, які нам потрапили на руки, і поки що ми граємо в цілому непогано. У нашого геополітичного супротивника немає майбутнього, і це дає нам шанс.

9. Наші ключові ресурси: громадянське суспільство, нові люди у владі, новітні технології.

10. Той, хто не має власного проекту майбутнього, стає лише ресурсом для тих, в кого свій проект майбутнього є.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  

Новости