MENU

КМДА: Столичний метрополітен знаходиться під загрозою закриття

2259 0

Київрада ухвалила рішення "Про заходи, спрямовані на забезпечення комунального підприємства "Київський метрополітен" безперебійного транспортного обслуговування киян та гостей столиці". Йдеться про вирішення питання заборгованості метрополітену за договором купівлі 100 вагонів на умовах лізингу, повідомляє  Офіційний портал Києва.

Зокрема, документ не передбачає повернення боргу компанії "Укррослізинг", а дозволить керівнику КП "Київський метрополітен" розпочати переговори про варіанти і можливу реструктуризацію.

Таке рішення зумовлене тим, що в столичному метрополітені склалася критична ситуація з арештом рахунків виконавчою службою Міністерства юстиції України щодо договору лізингу 100 вагонів метрополітену.

Як повідомляв у вівторок на засіданні Київради перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, столичний метрополітен знаходиться під загрозою закриття через арешт роботи кас столичної підземки виконавчою службою Міністерства юстиції в ході судових розглядів по заборгованості метрополітену за поставку компанією "Укррослізинг" 100 вагонів в 2010-2013 рр.,

"Виконавча служба Міністерства юстиції України заблокувала роботу підприємства. З недавнього часу, крім рахунків (метрополітену -ред.), заблоковані каси столичної підземки, що може зупинити роботу метрополітену", – заявив він.

Читайте також: Новые тарифы на общественный транспорт все равно ниже его себестоимости, – Кличко

Нагадаємо, що укладення даного договору з компанією "Укррослізинг" було погоджено депутатами Київради у 2009 році.

Виплата гарантувалася бюджетними коштами і відбувалася до 2013 року. З 2014 року бюджетні кошти для погашення виплат за договором не надходили.

Протягом останніх двох років метрополітен разом із юристами Київради та КМДА робив усе можливе для розірвання кабального договору. Відбулося більше 100 засідань судів усіх можливих інстанцій.

Мер столиці неодноразово звертався до Уряду, Парламенту та Президента України щодо включення Радою національної безпеки та оборони компанії "Укррослізинг" до переліку санкційних. Окреме звернення було також ухвалене і спрямоване від Київської міської ради.

Читайте також: Больше миллиона киевлян ежедневно ездят в метро. И почти всегда – это давка и унижение

Однак, прийняті судом рішення – не на користь підприємства і не на користь київської громади. Вони передбачають виплату компанії 1 мільярд 833 мільйони гривень.

З 16 березня 2017 року рахунки метрополітену заблоковано за рішенням суду. Більше року підприємство робить все, щоб не зважаючи на проблему, забезпечити стабільне та безпечне перевезення пасажирів, а також виплату заробітної плати колективу. Однак, з кінця червня виконавча служба Міністерства юстиції України наклала арешт на роботу кас, що передбачало закриття станцій метро і могло спровокувати транспортний колапс у місті. Була заблокована можливість виплати заробітної плати колективу.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини