Ідеальна доза: скільки чашок кави можна пити щодня
Суперечки про користь / шкоду кави не вщухають останні кілька років. Ми вирішили з'ясувати, що ж про цей напій кажуть новітні дослідження вчених з різних країн світу. Ловіть найсвіжішу інфу!
Великий огляд наукової літератури про каву, опублікований в "Британському медичному журналі", показав, що випивати по 3-4 чашки чорної кави в день корисно для здоров'я.
Читайте також: Утренние привычки, из-за которых ты никогда не похудеешь
Згідно з дослідженнями, помірне вживання кави знижує ризик розвитку деяких видів раку та інших захворювань. Єдина категорія ризику в такому випадку – вагітні жінки. Вживання кави в таких кількостях для них пов'язано з ризиком народження дітей з недостатньою вагою.
Незважаючи на те, що каву нерідко вважають причиною проблемам із серцем, дослідження, проведені американськими вченими, говорять про те, що регулярне вживання кави пов'язане з більш низьким рівнем поширення атеросклерозу коронарних артерій. І в дослідженні американців також йдеться про 3 чашки кави.
Доповнює картину експеримент німецьких біологів із Дюссельдорфа. Вони встановили, що 4 чашки кави в день позитивно впливають на активність клітин серця і їхню здатність до відновлення.
Миші, які пережили серцевий напад, протягом 10 днів отримували кофеїн разом з водою. Їхня доза кофеїну дорівнювала тій, що отримує людина, випиваючи по 4 чашки кави в день.
Ще одне цікаве дослідження: з'ясувалося, що вживання кави в умовах постійної роботи за комп'ютером сприяє зниженню больових відчуттів в спині і шиї. Іншими словами, кофеїн блокує больові відчуття, тому офісні будні проходять комфортніше. Проте ці властивості кави тимчасові і не є панацеєю від реальних причин захворювання.
Скільки можна пити кави, щоб вона була корисна
Читайте також: Цікаві факти про мед, про які ви раніше не знали
- 3-4 чашки в день – не більше! І краще все ж робити це не кожен день.
- Стандартна чашка в таких дослідженнях – це те, що ви можете легко знайти на кожній кухні: стандартне горнятко в 8 унцій (трохи більше ніж 220 г). Зверніть увагу, що якщо ви замовляєте каву деінде – то пропонований вам об'єм приблизно в 1,5-2 рази перевищує норму.
- Спосіб приготування кави теж відіграє важливу роль. Приготування кави відкритим способом не дає можливості позбутися шкідливих алкалоїдів, які мають негативний вплив на організм людини. А от кавоварка оснащена спеціальними фільтрами, здатними допомогти у вирішенні цієї проблеми.
- При вагітності необхідно обмежувати споживання кави.
- Будь-які добавки, які ви використовуєте при вживанні кави, наприклад молоко або цукор, позначаються на якості напою: як мінімум, ви отримуєте куди більш калорійний продукт. Крім того, добавки можуть знижувати позитивний ефект від вживання кави.
- Тим, хто п'є каву, щоб підбадьоритися, слід пам'ятати, що кава лише відкладає втому. Кофеїн блокує сприйнятливість рецепторів до аденозину, "гормону сну", але з часом кофеїн виводиться з організму, і аденозин знову починає сприйматися рецепторами. До того ж, організм поступово починає звикати до кави.
- Розчинна кава і кава мелена – це зовсім не одне і те ж. Про шкоду для організму розчинних замінників відомо небагато, але відсутність користі вже доведена.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки