MENU

Окупант несе з собою хвороби та смерть

1422 0

З українською делегацією в Амстердамі – на глобальній конференції протидії ВІЛ/СНІД. Взяла участь у дискусії міністрів Європейського регіону щодо відповіді на епідемію ВІЛ/СНІД і супутніх хвороб.

Зазвичай супутні хвороби при ВІЛ/СНІД – це гепатити, туберкульоз, цукровий діабет. Але якщо говорити про Україну, ми маємо інший тип хвороби, яка йде пліч-о-пліч не лише з ВІЛ-позитивними людьми, а й з усіма нашими громадянами.

Читайте також: Ефективний метод, як зупинити старіння тіла

Після початку військового вторгнення Росії в Україну мешканці окупованого Криму та тимчасово непідконтрольних територій в Донецькій і Луганській областях опинилися без доступу до належної медичної допомоги. Якщо подивитись на статистику поширеності ВІЛ/СНІДу станом на лютий 2014 року – у Донецькій області на той момент жив кожен п’ятий з вірусом імунодефіциту та кожен четвертий українець з СНІД. Всі ці люди потребували безперервного прийому антиретровірусної терапії. Скільки людей тоді загинули, бо не мали доступу до препаратів? Ми досі не маємо достовірних даних.

На сьогодні ми навіть не знаємо про точні цифри людей, які хворіють на ВІЛ/СНІД на цих територіях. В окупованому Криму не має можливості працювати жодна з міжнародних організацій, а пацієнтські організації перебувають під постійним тиском.

Через це там перестали діяти програми зменшення шкоди – підтримки ув’язнених, хворих на ВІЛ/СНІД, туберкульоз. В Росії програми зменшення шкоди та замісна терапія заборонені. Внаслідок чого пацієнти починають знову вживати наркотики, що призводить до передозувань та самогубств.

А пацієнтам, які відмовилися від російського паспорту або не отримали його, відмовляють у наданні медичних послуг. Україна не єдина держава, постраждала від злочинів Росії. У цій дискусії брали участь міністри охорони здоров'я країн, які так само відчули російську агресію – Молдови та Грузії. Сьогодні скористалася нагодою черговий раз закликати світ долучатися до боротьби.

За допомогою трансформації системи охорони здоров’я і міжнародної підтримки Україні вдалося досягти великого поступу в лікуванні ВІЛ/СНІД:

– Запускаємо наймасштабніші профілактичні програми для груп ризику. Зокрема можливість пройти в сімейного лікаря швидкий тест на ВІЛ. Людей, в яких буде виявлено ВІЛ-позитивний статус, одразу направлять на лікування.

– Закупили антиретровірусну терапію для 140 тисяч пацієнтів.

Читайте також: В Україні заборонили розчин для ін’єкцій та етиловий спирт

– Україна – єдина країна в регіоні Східної Європи та Центральної Азії, яка впроваджує програму замісної терапії за державні кошти.

Проте жодна трансформація системи не допоможе в повній мірі українцям на непідконтрольних нам територіях. Є речі, які ми можемо зупинити лише спільними зусиллями. Зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу, зупинити нехтування людським життям та здоров’ям. Зупинити агресію Росії. Адже це лише одна сторона того, що з собою несе російська агресія у гуманітарному плані.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Уляна СУПРУН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини