MENU

Київська ТЕЦ-5 буде повністю зупинена опівночі 1 серпня – джерело  

2162 0

Столична ТЕЦ-5 буде повністю зупинена в 00:00 1 серпня через відсутність договору на постачання газу між комунальним підприємством "Київтеплоенерго", якому з 1 серпня в управління переходить ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, і Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України".

Про це УНІАН повідомило джерело на підприємстві. За його словами, зараз працівники ДТЕК забирають зі станції всі меблі, комп'ютерну техніку. Співробітники станції сидять без роботи.

У прес-службі Київської міської держадміністрації УНІАН відмовилися коментувати можливу зупинку станції з 1 серпня, але підкреслили, що зараз сторони перебувають у процесі переговорів про постачання газу і столична влада робить все, для того щоб не допустити зупинки ТЕЦ. Як повідомляв УНІАН, 1 травня теплові мережі столиці перейшли від "Київенерго" (входить до складу найбільшого приватного енергохолдингу ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова) в управління комунального підприємства "Київтеплоенерго". З 1 серпня "Київтеплоенерго" також отримає в управління генеруючі об'єкти (ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, завод "Енергія").

Читайте також: Ахметов та електромережі: свій до свого по своє

22 травня влада Києва повідомила, що "Нафтогаз" відмовляється укладати договір на поставку газу з "Київтеплоенерго" через борги попереднього оператора "Київенерго" (загальна сума заборгованості становить близько 5 млрд грн).

У відповідь на це 23 травня на засіданні Київради було прийнято рішення, згідно з яким боргові зобов'язання "Київенерго" не підлягають передачі "Київтеплоенерго".

23 травня "Нафтогаз" заявив, що готовий укласти договір на поставку газу з "Київтеплоенерго" відразу після вирішення питання правонаступництва 5 млрд грн боргів, які були накопичені "Київенерго".

Заступник голови КМДА Пантелєєв заявив, що заборгованість ПАТ "Київенерго" перед НАК "Нафтогаз" включає в себе близько 1,2 млрд грн нарахованих штрафів і пені, тому питання погашення боргових зобов'язань потребує вирішення на національному рівні.

Щодо 1,2 млрд грн, зазначив він, між сторонами триває судовий спір.

Читайте також: Правовий піар на тарифах

Пантелєєв звернув увагу, що з 1 серпня через припинення подачі газу змушені будуть зупинитися найбільші теплоелектроцентралі України – ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, які виробляють не лише тепло, а й електроенергію. Міська влада Києва зобов'язала керівників комунальних закладів охорони здоров'я, підприємств і установ до 30 липня вжити ряд заходів щодо запобігання надзвичайним ситуаціям, які можуть виникнути в результаті зупинки роботи Київських ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6.

Керівники медичних закладів охорони здоров'я повинні привести в готовність наявні автономні джерела живлення; забезпечити можливість підключення пересувних автономних джерел живлення для закладів охорони здоров'я в разі відключень мереж електропостачання; розробити план реагування закладів охорони здоров'я на випадок відключення електропостачання.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопкиПравила коментування »  

Новини